Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

AmiNet s.r.o.
696 71 Blatnice pod Sv. Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393
napište nám

NOVINKY

arr3Sledujte nás na FacebookuStaňte se naším fanouškem na Facebooku   Facebook Přírodní-léčiva.cz      ... arr3Kuchyňské roboty Ronic Roboty Ronic - novinka v našem e-shopu! Vážení zákazníci,  roboty Ronic si za 30 let na našem...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


O nás
O nás

 


Po několika letech jsme se rozhodli převléct náš původní e-shop do nového a věříme, že se Vám nyní bude nakupovat ještě lépe a najdete zde spoustu nových informací a vylepšení.

V případě, že máte nějaké otázky nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás na mailu info(zavináč)prirodni-leciva.cz 

Děkujeme a těšíme se na Váš nákup.

Prodáváme doplňky stravy
 
V našem internetovém obchodě Prirodni-Leciva.cz můžete zakoupit volně prodejné farmaceutické přípravky, potravinové doplňky (doplňky stravy) a zdravotnické pomůcky

Doplňky stravy nejsou léky, nemohou tedy léčit Vaše problémy, ale jen do určité míry příznivě ovlivňovat Váš zdravotní stav. Obdobně je tomu i s tzv. "léčebnou" kosmetikou - jakákoliv kosmetika, pokud není přímo zařazena jako léčivo, je pouze kosmetikou, která byla vyvinuta pro styk se zevními částmi těla (pokožka, vlasy, nehty, rty a zevní pohlavní orgány), zuby a sliznicí dutiny ústní s cílem výlučně nebo převážně je čistit, parfémovat, měnit jejich vzhled, chránit je, udržovat je v dobrém stavu případně korigovat lidské pachy.

Fyzická odlišnost dopňků stravy (DS) od léků
:

  •  (§ 2 písm. j) DS jsou potraviny určené k přímé spotřebě, které se odlišují od potravin pro běžnou spotřebu vysokým obsahem vitaminů, minerálních látek nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem a které byly vyrobeny za účelem doplnění běžné stravy spotřebitele na úroveň příznivě ovlivňující jeho zdravotní stav
  • DS nemají farmakologický, ale jen fyziologický účinek, který není závislý na dávce přípravku - nelze hovořit o léčebných efektech u konkrétních chorob
  • Pokud nemá pacient deficit látky tělu vlastní, nepozná se účinek DS (např. koenzym Q)
  • Reakce na podání DS je individuální - variabilně různá
  • "Každý si musí najít "svůj" DS podobně jako oblíbený pokrm"
  • Protože DS nejsou určeny pro pacienty  = k léčbě nebo prevenci nemocí, proto se potvrzuje pouze jejich bezpečnost, že nepoškozují zdraví uživatele, nikoli jejich účinnost apod..
  • (§ 2 odst. 2) Léčivým přípravkem se rozumí jakákoliv látka nebo kombinace látek určená k léčení nebo předcházení nemoci u lidí nebo zvířat. Za léčivý přípravek se rovněž považuje jakákoliv látka nebo kombinace látek, které lze podat lidem nebo zvířatům za účelem stanovení lékařské diagnózy nebo k obnově, úpravě či ovlivnění jejich fyziologických funkcí.
  • (§ 2 odst. 34) Léčivou látkou se rozumí jakákoliv látka určená k tomu, aby byla součástí léčivého přípravku, která způsobuje jeho účinek; tento účinek je zpravidla farmakologický, imunologický nebo spočívá v ovlivnění metabolismu.
  • Každý lék má  také pro registrační procesy zpracované klinické studie o prokazatelných a opakovaně stejných farmakologických účincích na pacienty apod. (pojem klinická studie je přesně definovaný proces -určuje podmínky studie a např. minimální množství pacientů apod.).

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.