Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Výživové doplňky


Minerály
22.04.2014
Takové prvky, jako jsou sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, jsou přítomny ve velkém množství, ale v těle najdeme i stopové prvky, které jsou nutné pouze ve velmi malých množstvích, např. mangan, křemík, zinek, měď, selen... Organické minerály a stopové prvky plní v našem těle velmi důležitou roli. Spojují se s bílkovinami, mastnými kyselinami a vitamíny. Minerály a stopové prvky jsou důležité a nejsou zaměnitelné. Naše tělo si je neumí samo vyrobit, proto je musí přijímat z potravy.

Posilování imunitního systému
05.08.2014
Kvalita imunitního systému v podstatě rozhoduje o zdraví nebo nemoci. S věkem se funkce imunitního systému snižuje a také při zátěžových a stresových situacích. Je důležité tělu pomáhat. Jak? Kvalitní stravou, vhodným pohybem, dostatečným odpočinkem, uměním relaxace a doplňky.
 

Yucca - zázrak z indiánské lékárničky
21.01.2014
Yucca (někdy psáno juka) vlastně není jediná rostlina, je to celý rod (celkem je známo kolem 40 druhů) jednoděložných rostlin z čeledi chřestovitých, kde je podle taxonomického třídění zařazen do podčeledi agávovitých (Agavoideae). Rostliny z rodu Yucca jsou vytrvalé, někdy mají stromkovitý vzrůst (vzdáleně připomínající palmy), silný kmen může být větvený nebo nikoliv.


Vitamin E (tocoferolum aceticum, tokoferol)
22.02.2013
Vitamin E, tokoferol, patří do skupiny vitaminů rozpustných v tucích. Tyto vitamíny se uchovávají v těle delší dobu než druhá skupina vitamínů, které jsou rozpustné ve vodě (hlavně skupina vitaminů B a vitamin C). Vitamíny rozpustné v tucích (kam kromě vitaminu E patří ještě vitamin A, D a K) se ukládají hlavně v tukové tkáni a játrech. Vitamin E se dále může nalézat v srdci, svalech, varlatech, děloze, krvi, nadledvinách i v podvěsku mozkovém.

Křemík
08.02.2013
Křemík je nejvíce využívaným materiálem k výrobě polovodičů v současné mikroelektronice. V lidském těle ho najdeme pouze ve stopovém množstvím. Jeho úloha v našich buňkách je od úlohy v tranzistoru v mnohém odlišná, ovšem stejně nezastupitelná. Organické sloučeniny křemíku jsou základní stavební kameny živé hmoty a nachází se v rostlinných i živočišných tělech.
Vitamín A
06.02.2013
Vitamín A, odborně nazývaný axeroftol, se v přírodě vyskytuje ve dvou formách. Známější z nich je retinol (vitamin A1), méně známá forma je 3-dehydroretinol (vitamin A2). V širším slova smyslu se k nim přiřazují tzv. karotenoidy, ze kterých se vitamin A v našem organismu vytváří, především v tenkém střevě a v játrech. Současná přítomnost tuků (vzhledem k jeho rozpustnosti v tucích) zvyšuje vstřebávání či přeměnů karotenoidů na vitamin A.
Pycnogenol
08.02.2013
Pycnogenol je vlastně vyčištěný extrakt z jehlic mořské borovice (Pinus maritima). Pinus maritima roste v oblasti Biskajského zálivu ve Francii. Hlavní obsahovou látkou je směs látek označovaných jako oligomerní prontocyanidiny. Pycnogenol je tedy vlastně sloučenina obsahující ve velmi koncentrované formě více než 40 bioflavonoidů ze skupiny proanthocyanidinů s nejvyšším antioxidačním účinkem.
Selen: prvek, který neznáte
31.01.2013
V našem seriálu o minerálech nezbytných pro lidský organismus, které lze vhodně doplnit užíváním Fytomineralu, se tentokrát zaměříme na prvek téměř neznámý, přesto také důležitý. Jmenuje se selen.
Vápník
31.01.2013
Kalcium neboli vápník je základní součástí zubů a kostí, ale též prostředek nezbytný pro mnoho tělesných funkcí. Malé množství kalcia obíhá v krevní plazmě a pomáhá při přestupu živin buněčnými membránami. Kromě toho vápník hraje důležitou úlohu při tvorbě enzymů a hormonů, které regulují trávení a metabolismus. Dále je též nutný k zajištění normálního přenosu mezi nervovými buňkami, pro krevní srážlivost, hojení ran a činnost veškerých svalů.

Biotin, málo známý vitamin
31.01.2013
Biotin ze skupiny vitaminů B označovaný jako B7 není příliš známý, protože jeho nedostatek je poměrně vzácný. Relativně malý požadavek na dodávky biotinu u zdravého člověka je snadno zajišťován potravou; kromě toho biotin syntetizují bakterie ve střevech. Lidské tělo biotin účinně recykluje, a nedochází tak k jeho ztrátám stolicí.

Čekanka je zdrojem inulinu
31.01.2013
V seriálu o pomocnících přírody budeme dnes krátce hovořit o inulinu. Inulin je rozpustná vláknina, není stravitelná lidskými enzymy, a tak prochází velkou částí trávicího systému neporušena. Teprve v tlustém střevě se děje přeměna.

Cholin
31.01.2013
Cholin patří mezi vitaminy skupiny B. Je základním stavebním kamenem acetylcholinu, který patří mezi základní neurotransmitery. Takto jsou nazývány látky přenášející vzruchy mezi našimi nervovými buňkami. Nedostatek právě tohoto přenašeče je spojován s některými nemocemi, například se vznikem Alzheimerovy choroby a jiných psychiatrických onemocnění provázených poruchami paměti, jak krátkodobé, tak i dlouhodobé. Právě z tohoto důvodu může příjem cholinu v potravě či v doplňcích stravy zvýšit hladinu acetylcholinu a tím i zlepšit paměť.
Kyselina pantotenová
31.01.2013
Tato látka patří do skupiny vitaminů B, je také označována jako Vitamin B5. Vyskytuje se ve dvou formách - jako pantetin a kalcium pantotenát. Název pantoten je odvozen od řeckého slova pantos, které znamená všudypřítomný. Tento vitamín se vyskytuje ve všech tkáních těla a jeho význam je důležitý. Tato kyselina má základní význam pro účinek řady enzymů, které se podílejí na metabolismu sacharidů a cukrů, produkci glukokortikoidů, pohlavních hormonů.
Methionin
31.01.2013

Methionin je nezbytná aminokyselina vázaná v četných bílkovinách. V organismu se podílí na přenosu tzv. methylové skupiny (biochemická reakce). Je prekurzorem jiné aminokyseliny, cysteinu (ta mj. napomáhá ochraňovat před negativním životním prostředím). V přírodních přípravcích se často nachází v kombinaci s cholinem (podílí se na využití tuků a cholesterolu) a inositolem (snižuje hladinu cholesterolu, má stejně jako cholin lipotropní, tj.tuky emulgující účinek)...

Pyridoxin
31.01.2013
Pyridoxin patří do skupiny vitaminů B. Vyskytuje se ve formě hydrochloridu pyridoxinu. Je součástí mnoha multivitaminových přípravků. Pyridoxin má důležitou úlohu v aktivitách mnoha enzymů. Hraje významnou roli při rozkladu a zužitkování bílkovin, cukrů a tuků z potravy, ale také při uvolnění zásob cukrů v játrech a svalech a jejich přeměnu na energii. Je také důležitý při tvorbě vitamínu B3 neboli niacinu. Má i významnou úlohu při produki červených krvinek a protilátek, je důležitý pro zdravou kůži a dobré trávení.
Rakytník řešetlákový
31.01.2013
Je to taková rostlinka, které je nejlépe se vyhnout obloukem. Dorůstá do výšky několika metrů a chová se jako strom plíživý. Již druhým rokem se totiž plíží  bočními kořeny  mnoho metrů do stran, takže se rakytník používá i na zpevnění půdy, například u měkkých břehů vodních toků apod. Hned další rok z kořenů cestujících pod povrchem vyrážejí rošťotvorné výhony snad na každé stopě délky. Tyto lze vykopat a přesadit. Hlavně si je nenechávejte na nějakém svém malém pozemku, jinak vás časem rakytník vytlačí.

Vitamin B12 (cyanokobalamin)
31.01.2013
Vitamin B12, rovněž známý pod označením cyanokobalamin, patří do skupiny vitamínů B. Mezi nejběžnější zdroje patří játra a ledviny, ryby, vejce nebo sýry. Vitamín B12 je potřebný pro tvorbu fosfolipidů buněčných membrán (důležité pro správný přenos nervových vzruchů) a myelinových pouzder (které kryjí a chrání nervové buňky a zrychlují vedení nervových vzruchů). Nepříznivé neurologické důsledky deficitu vitamínu B12 jsou rozsáhlé, od ojedinělých symptomů (např. snížená citlivost a brnění) až po degenerativní onemocnění jako je roztroušená skleróza, která je spojena s nervovou de-myelinizací. Vysoké dávky vitamínu B12 (zejména ve formě koenzymu) mají využití při léčbě jistých degenerativních procesů při roztroušené skleróze a diabetické neuropatii.

Vitamin D
31.01.2013
Vitamin D společně s parathyroidním hormonem (parathormonem), napomáhají regulovat vápníku a fosfátů v organismu. Pomáhá zlepšovat vstřebávání vápníku ze žaludečního traktu a je důležitý pro pevnost zubů a kostí. Funkce parathormonu, který je produkován příštitnými tělísky, spočívá ve zvyšování hladiny vápníku v krvi. Vitamin D je vlastně souhrnné označení pro steroidní hormonální prekurzory, známé pod názvem kalciferoly.
Vitamin E (tocoferolum aceticum, tokoferol)
31.01.2013
Vitamin E, tokoferol, patří do skupiny vitaminů rozpustných v tucích. Tyto vitamíny se uchovávají v těle delší dobu než druhá skupina vitamínů, které jsou rozpustné ve vodě (hlavně skupina vitaminů B a vitamin C). Vitamíny rozpustné v tucích (kam kromě vitaminu E patří ještě vitamin A, D a K) se ukládají hlavně v tukové tkáni a játrech. Vitamin E se dále může nalézat v srdci, svalech, varlatech, děloze, krvi, nadledvinách i v podvěsku mozkovém.

Zinek
31.01.2013
Zinek má důležitou úlohu v aktivitách více než stovky enzymů. Je nezbytný pro tvorbu bílkovin a nukleových kyselin. Účastní se tvorby insulinu. Je důležitý pro normální růst, vývoj reprodukčních orgánů, normální funkci prostaty a hojení ran a popálenin. Jedna ze sloučenin zinku, oxid zinečnatý , má místně působící utišující účinky. proto se používá v pastách či krémech k léčbě kožních defektů a hemeroidů. Jiná sloučenina, síran zinečnatý, je obsažen v očních kapkách, které se používají ke snižení sekrece slz. Zinek se nachází v malém množství v řadě potravin, hlavně bohatých na bílkoviny, jak jsou například libové maso, játra, mléko, vaječné žloutky a mořské ryby.
Kyselina hyaluronová
29.01.2013
Kyselina hyaluronová je přirozeně se v přírodě vyskytující polysacharid složený z opakujících se disacharidových jednotek. Navzdory své jednoduché molekule tato látka vykazuje rozdílné vlastnosti podle toho, jak je molekula veliká a jak je prostorově uspořádaná. Kyselina hyaluronová je jedna z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Je jedna ze složek pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve větším množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině (tj. tekutině obklopující klouby) a kůži.
Kustovnice čínská - Lycium chinense
09.01.2013
Když poprvé uvidíte plody Kustovnice čínské (Lycium chinense, čínsky kou-čchi), napadne vás možná, že je odněkud znáte. Příbuzná této rostliny Kustovnice cizí (Lycium barbarum) totiž roste i u nás na železničních náspech, stráních nebo v živých plotech. Nejen pro muže středního věku - Kustovnice čínská je trnitý keř s převislými větvemi, který má střídavé listy a kvete drobnými fialovými kvítky s nálevkovitě srostlými korunními plátky.

Jak překonat únavu? Zdravěji s guaranou!
16.01.2013
Zkouškové období, blížící se termín odevzdání důležitého projektu nebo přípravy na obchodní jednání, které jste nechali na poslední chvíli, znamenají nejen zvýšenou mozkovou aktivitu, ale také málo spánku. Jak přežít náročné období, lépe se soustředit a potlačit únavu? Hektolitry kávy zkuste nahradit „koktejlem" z guarany, večerními procházkami, hroznovým cukrem a lehkým cvičením. Poradíme vám, jak na to!
Maqui - přeborník ORAC
10.01.2013
Které ovoce má dost vysoké hodnoty ORAC pro dnešního spotřebitele a které nejvyšší?
Co je to vlastně ORAC?

ORAC je zkratka anglických slov "oxygen radical absorbance capacity".

ORAC = SCHOPNOST ANTIOXIDANTŮ POHLCOVAT VOLNÉ RADIKÁLY.

Syrovátka
08.01.2013
V současnosti užívání syrovátky nabývá velmi rychle na popularitě. Vzhledem je syrovátka bílý prášek, který po rozpuštění ve vodě vytvoří nápoj podobný mléku. Tento nápoj ovšem nemá s mlékem, kromě vzhledu a původu, mnoho společného. Syrovátka vlastně vzniká při sražení mléka. Na jedné straně vznikne tvaroh, tedy mléčná bílkovina - kasein. Pak zůstane ještě tekutina a to je právě syrovátka. Má žlutozelenou barvu. Ta obsahuje kromě vody laktózu (mléčný cukr) a syrovátkovou neboli sérovou bílkovinu. Rovněž obsahuje řadu minerálních látek a vitamínů - ve vodě rozpustné vitamíny: B1, B2, B12, B6, E, C, dále minerály: hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek, niacin, biotin, kyselinu listovou a panthotelovou...
Kofein
07.02.2013
Kofein je jedna z přírodních látek, s kterou setkáme denně a kterou také denně řada z nás konzumuje, ať už v podobě kávy jako takové, či v jiných nápojích jako je Yerba maté či v potravinových doplňcích. Právě v potravinových doplňcích je kofein často obsažen. Sice ho tam většinou nenajdeme jako izolovanou látku, ale je obsažen ve výtažcích z rostlin jako je Paulinia cupana (guarana), Camellia sinensis (zelený či černý čaj), Yerba maté a dalších.
Prebiotika, probiotika, symbiotika…
06.12.2012
Často se v doplňcích stravy setkáváme s termíny, které podobně znějí a řadu zákazníků uvádějí v mírný zmatek. Co jsou probiotika a co jsou prebiotika a jaký je mezi nimi rozdíl? Probiotika jsou živé mikroorganismy, které jsou v přiměřeném množství konzumovány a příznivě ovlivňují zdravotní stav uživatele. Můžeme se setkat v podstatě s dvěma skupinami výrobků v oblasti probiotik...
Vitamínu C máme v těle stále málo
06.12.2012
Hlavním zdrojem vitamínu C (kyseliny askorbové) je čerstvá zelenina a ovoce. Brambory ho sice neobsahují velké množství, ale pokud jsou pravidelnou součástí potravy, podílejí se dokonce významně na krytí potřeb. Mechanizmus zužitkování vitamínu je závislý na sodíku (Na+). Vysoký příjem vede k zahlcení organizmu a to způsobí, že se zvýší jeho vylučování močí.
Mangan
05.12.2012
Mangan patří mezi stopové prvky obsažené v našem organizmu a jeho pravidelný přísun v potravě je důležitý z několika důvodů. Mangan je minerál, který je zároveň pro tělo nezbytný i potenciálně toxický. V organismu hraje významnou roli v řadě fyziologických pochodů, kterých se účastní buď jako součást enzymů (např. v antioxidačních dějích) nebo jejich aktivátor (např. enzymů podílejících se na metabolismu cukrů, aminokyselin a cholesterolu). Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení...
Chrom
05.12.2012
Chrom má důležitou roli v aktivitách některých enzymů. Zasahuje do rozkladu enzymů a jejich přeměny na energii a tvorby některých tuků. Učinkuje společně s insulinem a je tak nezbytný pro schopnost organismu využít cukr. Řada potravin obsahuje stopové množství chromu. Poměrně bohatými zdroji tohoto prvku jsou maso, melasa, hnědý cukr, lesní plody, červená řepa, kvasnice, pivo, mléčné výrobky a hrubá obilná mouka...
Kyselina listová
05.12.2012
Kyselina listová byla poprvé získaná z listů špenátu v roce 1941. Patří do skupiny vitamínů skupiny B a také patří do skupiny vitamínů B rozpustných ve vodě...
Pangamin
04.12.2012
Pod názvem Pangamin známe již řadu let zpracované tablety s obsahem pivovarských kvasnic, které vznikají jako vedlejší produkt při výrobě piva. Již od starověku se pivovarské kvasnice používaly při nedostatečné stravě. Nicméně je tehdy užívali pouze lidé z prostředí pivovarů, nebylo je možné déle uchovávat.
Mumio
23.11.2012
Velmi často se můžeme setkat s přípravkem s tajupným názvem Mumio. Je také označován jako horská pryskyřice. V indické přírodní medicíně (ajurvédě) je označován jako Shilajit. Tato pozoruhodná látka se nachází v asijských oblastech v horách, jako je například Kavkaz nebo Altaj (ale i v Číně a jinde). Je velmi zajímavé, že není doposud znám jeho přesný původ. Má temně hnědou až černou barvu (byla ale popsána i bílá nebo červená barva), příznačnou chuť a je zajímavé, že měkne pod naším dotykem.

03.10.2012

Flavocel je bioinformační přípravek vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišku obohacený vysoce vstřebatelným vitaminem C a specální směsí éterických olejů s antimikrobiálními, antibakteriálními a antivirovými účinky...

03.10.2012
  Poklad mezi houbami? Ano, přesně tak bychom mohli hlívu ústřičnou nazvat. V našich klimatických podmínkách sice vyrůstá celá řada zdraví prospěšných druhů hub, ovšem hlíva ústřičná všechny jednoznačně předčí. Celosvětové výzkumy z posledních let prokázaly, že se jedná o houbu, která svým ojedinělým složením lidskému zdraví jednoznačně prospívá a na organismus působí velmi blahodárně...
01.10.2012
R A K O V I N A. Tato diagnóza je noční můrou každého z nás. Ale v dnešní civilizované
době, v době mnoha klinických výzkumů, jsou některé formy rakoviny léčitelné.
Důležitá je včasná diagnóza, vhodná léčba a prevence.

03.10.2012
Stres a únava doprovází většinu z nás na každém kroku, téměř v každou denní dobu. Na pracovišti je třeba odevzdávat stále vyšší výkon a zpravidla platí, že čím víc toho dokážeme stihnout, tím víc nových úkolů na nás čeká. Za volantem potom usínáme na dlouhých cestách za víkendovým odpočinkem a během nedělního oběda již v hlavě připravujeme plán na celý příští týden...
03.10.2012
Bylinné elixíry Maurers jsou přírodní produkty bez chemické konzervace. Jejich základem je červené víno, ve kterém jsou macerovány různé druhy bylin. Elixíry jsou zdravým požitkem, který může přispět k regeneraci fyzické i psychické energie. Doporučuje se užívat je jako kůru, aby se jejich blahodárný účinek projevil v celé své šíři...
03.10.2012
 Harmonie a soulad, opora při náročných fyzických či psychických výkonech, stimulace a posílení obranyschopnosti… Stoprocentně přírodní přípravek S-Exotique je jako souzvuk jemných tónů, který lahodí a přináší potěšení… Jeho excelentní složení je podřízeno hlavnímu cíli - vytvořit harmonizující preparát s vlivem na vyváženou formuli celistvého zdraví, síly i potěšení...
03.10.2012
Jídlo a sex existují ve vzájemném vztahu už odedávna. Pradávná je lidská touha zlepšit si sex pomocí nějaké speciální sestavy jídelníčku či pomocí různých, často prapodivných afrodisiak, jako byly oční bulvy hyeny či čumák hrocha, oblíbené ve starém Římě...
03.10.2012
  Vzpomínáte si na pravidelné užívání rybího tuku? Dříve to byla jedna z účinných cest, jak posílit organizmus, jak dodat tělu potřebné látky. Přitom složení rybího tuku nebylo všeobecně známé, avšak úspěch jeho pravidelného užívání byl natolik zřejmý, že se generace za generací předávaly tyto zkušenosti...
03.10.2012
Skořice je lékem na mnoho neduhů. Má výbornou chuť, povzbuzuje chutě k jídlu a má nezanedbatelné účinky na organismu. Jestliže už i v tomto směru chcete investovat do zdraví, kupte si už přímo zdravotně nezávadnou skořici, která je k dostání v prodejnách se zdravou výživou. A co naše skořice umí? ...
03.10.2012
Koloidní stříbro pomáhá ve chvílích, kdy jsme nemocní a oslabení. Přináší úlevu i tehdy, kdy si tradiční medicína neví rady a obyčejné léky působí velmi pomalu nebo jsou zcela neúčinné. Výjimečné účinky koloidního stříbra, které v nás vzbuzují údiv, stvořila mocná a vševědoucí příroda...
03.10.2012
Po celá staletí lidé znali významné účinky oleje ze žraločích jater a často ho využívali ke zlepšení svého zdraví a udržení dobré kondice. O žralocích je navíc obecně známo, že ho prakticky nikdy nepostihnou zhoubná onemocnění. V  dnešní moderní době je náš organismus vystaven velkému množství škodlivých vlivů a toxických látek, které způsobují různé zdravotní problémy...


Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen