Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Vlněněné lůžkoviny a ortopedické matrace

12.09.2012


 OVČÍ VLNA

Získává se z kadeřené srsti ovcí, které se stříhají jednou až dvakrát ročně. Nejkvalitnější vlna vyrůstá na lopatkách a na bocích ovce. Vlna se podle jakosti dělí do čtyř skupin:

1. Merinová – vlna je velice kvalitní a jemná.
2. Kříženecká – výsledný produkt je vlna z názvem Comeback.
3. Anglická – bývá mírně zvlněná se zvláštním leskem.
4. Nížinná – vlna je různorodá.

Velbloudí srst
Vyznačuje se velkou hřejivostí, jemností a lehkostí. 

Koza Angorská
Získává se z ní Moherová vlna, která je pružná, lesklá a nedá se plstit. Vlákno je velice kvalitní. 

Koza Kašmírská
Je vysoce plstivá, hřejivá a dobře saje pot. Odolává povětrnostním vlivům a neplísní. Vlna je cennější než vlna z kozy angorské.


Lama
Velbloudovité zvíře žijící v peruánských Andách v Jižní Americe, produkuje vlněné vlákno, které je nejjemnějším přírodním vláknem na světě. Je velmi drahé a vzácné. Je hlavní surovinou pro výrobu oblečení domorodého obyvatelstva v neprostupných horách jihoamerických And.

 


7 DŮVODŮ PROČ OVČÍ VLNU

1.
Ovčí vlas si i po stříhání, praní a pletení zachovává svoji typickou vlastnost, kterou je schopnost dynamicky se smršťovat a roztahovat vlivem teploty okolí. Naše lůžkoviny z ovčí vlny jsou proto vzdušné a Vaše tělo může pod nimi volně dýchat,

2.
Lůžkoviny z ovčí vlny jsou termoregulační - okamžitě se přizpůsobují tělesně teplotě, nedochází tak k nadměrnému pocení, či pocitu chladu. Díky těmto jedinečným vlastnostem je Vám pod lůžkovinami z ovčí vlny přes zimu příjemně teplo a ani přes léto se pod nimi nezpotíte, protože Vám pomáhají udržovat stálou tělesnou teplotu. Navíc jsou tyto lůžkoviny dostatečně velké abyste se s nimi celý přikryli,

3.
Ovčí rouno má schopnost pohlcovat vodu až do 35 procent své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suché a vlhkosti se snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být vlhké. Proto oděv a lůžkoviny z vlněné látky výborně pohlcují pot z těla a vlna se ho dokáže přirozeným způsobem zbavit do okolí. Pro srovnání: bavlna pohltí vodu jen do osmi procent své hmotnosti a syntetické vlákno jen do necelých tří procent,

4.
Výrobky z ovčí vlny obsahují množství lanolínu – vlnotuku (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas. Chrání ho tak před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy, čímž se výrazně podílí na jeho regeneraci označované často jako samočisticí efekt vlny. Lanolin zároveň snižuje křehkost a lámavost vlasu a tím snižuje prašnost,

5.
Lanolín má uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Proto se lanolín hojně používá v kosmetice.
Lanolín účinkuje i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. proto Vám doporučujeme spávat v lůžkovinách z ovčího rouna nazí, aby vlna mohla celé tělo jemně masírovat a vtírat lanolín do pokožky,

6.
Vlna je antistatická. Její nízká prašnost, přítomný lanolin a schopnost odvádět vlhkost z lůžkoviny jsou nevhodným prostředím pro roztoče, kteří jsou svými exkrementy a odumřelými částmi těl původci různých alergií. Proto jsou lůžkoviny a ostatní produkty z ovčí vlny velmi vhodné vhodné pro alergiky,

7.
Vlněné výrobky jsou součástí nových trendů zdravého životního stylu s vysokými požadavky na zdravý spánek. Příznivě ovlivňují spánek a celkovou relaxaci těla.


Trápí Vás bolesti svalů, šlach a kloubů?
Příznivé působení našich výrobků spočívá v tom, že svaly a klouby jsou v lůžkovinách z ovčího rouna vystaveny stálému tzv. suchému teplu, zlepšujícímu krevní oběh a současně zmenšujícímu napětí a bolest.
Proto jsou výrobky z ovčího rouna s takovým úspěchem používány jako podpůrný prostředek při léčbě revmatismu.


Máte problémy s hemoroidy?
Není nic lepšího pro podporu léčby a udržení zdraví, než suché teplo vlněných lůžkoviny.

Rouno z čisté ovčí vlny zmírňuje migrénu.
Díky suchému teplu příznivě působí na ledviny a močové cesty.
Doporučuje se při terapii nervových a gynekoligických potíží.

Kdo to nezkusil neuvěří.
Kdo to jednou zkusil, už neuléhá do ničeho jiného, než do lůžkovin z ovčí vlny.


To nejlepší do Vaší ložnice (1.)

Lidé už před více než deseti tisíci lety věděli, že ovčí vlna je tím nejspolehlivějším prostředkem k oblékání a dobře také věděli, že je tím nejlepším do čeho mají večer uléhat ke spánku. Vlna jako textilní surovina nebyla dosud nahrazena žádným jiným syntetickým materiálem. Ovčí vlna má unikátní vlastnosti i široké možnosti využití...


ÚDRŽBA VLNY - rady pro dobrou údržbu

- Při zakoupení našeho výrobku doporučujeme tento po rozbalení řádně protřepat ve venkovním prostoru a následně jemně vysát, aby byl odstraněny zbytky vlny a volných vlasů z výroby,

- Pro běžnou údržbu stačí několikrát (1x - 3x, podle potřeby) měsíčně přikrývku, podložku i polštář protřepat, vyprášit, vysát a pročesat,

- Pro důkladnější očistění stačí když výrobek zlehka ručně ošetříte mokrým čištěním pomocí kartáčku nabo jej ručně operete. Připravíte si 25 °C teplý vodný roztok s nezásaditým pracím prostředkem určeným na vlnu, který obsahuje lanolin a pomocí tohoto roztoku výrobek ručně operte. Kartáček Vám pomůže odstranit případné větší znečištění a navíc s ním docílíte rovnoměrného načesání vlny a tím hezkého vzhledu Vašich lůžkovin. Prostředky na údržbu vlny najdete
zde ...
Výrobek poté od vody jemně vymačkejte, neždímejte a poté nechte sušit převěšen přes silnější tyč. Sušte jej nejlépe venku, ale ne na přímé slunci! Vlněné výrobky nežehlete ani nenavlékejte.

- V případě potřeby je můžete dát do vlhkého prostředí - ideální je mlhavé počasí (ne déšť). Vlna nasaje vlhkost, zvýší svůj objem a vlasy se postaví. Nyní vlnu vyprašte, vyklepejte nebo vysajte těsně nad povrchem. Takto z ní vždy dostanete různé nečistoty, šupiny pokožky, zbytky prachu apod.

- V případě, že je u výrobku jedna strana ze 100% polyesteru, tento čistěte pouze chemicky,

- Při větším ušpinění využijte služeb chemických čistíren. 


DOPORUČENÍ při lokálním znečistění skvrnami:

skvrny od: čisticí prostředek
zmrzlina, pudink, polévky tálek (mastek, pudr)
cukr, med, nápoje, ovocné šťávy, pot,
inkoust apod.
vlažná voda
mléko, vejce, víno, ovoce, majonéza, tráva,
zvratky, propiska, nástěnné malby ...
teplá voda
rtěnka, lepidlo líh
marmeláda, čokoláda, kakao, čaj, káva,
likéry, pivo, alkoholické nápoje, sůl,
krev, výkaly, plíseň, tráva, pastelky, rez
roztok vlažné vody
a jemného čisticího prostředku
moč roztok octa s vodou
lak na nehty acetón
spáleniny bělící prostředek
uhlí, barvy, lesk na boty čistič skvrn


  Přejeme klidný a zdraví spánek a děkujeme za Vaši důvěru

Komplatní nabídku vlněných lůžkovin najdete zde...

MATRACE

Jsou vhodné pro trvalé spaní do všech typů postelí. Vyrábějí se pro zátěž do 120 kg. Optimálně podpírají páteř, jsou dostatečně vzdušné s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.
Jsou určené na obloukové, lamelové rošty, různých konstrukcí s různým počtem lamel, způsoby uchycení a možnostmi polohování.
Každou z nabízených matrací dodáváme v 16-ti různých rozměrech z nichž 13 je STANDARTNÍCH za JEDNOTNOU CENU !!!
Jsme schopni vyrobit pro Vás jakýkoli nestandartní rozměr dodávaných matrací.

V případě zájmu o nestandartní rozměr, který u Vámi požadované matrace není uveden, pište na objednavky@vlnashop.cz


Kompletní nabídku martací najdete zde...


          


 

      


       


optimalizace PageRank.cz
 

Základem ortopedické matrace je sonnocel, která zaručuje celou řadu unikátních vlastností z nichž nejdůležitější je podpora těla dle jeho individuálních potřeb, čímž dochází k uvolnění páteře a jejímu podepření v přirozené poloze. Toto je podmínkou správného fungování krevního oběhu, nervového systému a ostatních orgánů.

Sonnocel mimo jiné zaručuje vynikající provzdušnění matrace spolu s dokonalou tepelnou a vlhkostní regulací.
Hygienické vlastnosti této hmoty přivítají zejména alergici a astmatici.

Matrace jsou mimořádně odolné, mají stabilní formu a nehrozí proto nebezpečí proležení ani při dlouhodobém zatížení.
Neobsahují žádné kovové či dřevěné prvky, freony ani formaldehyd.
Matrace jsou vyrobené z materiálů neškodných životnímu prostředí.

Životnost je několikanásobně vyšší než u běžných matrací. Všechny použité materiály jsou antialergické a mají certifikaci.

Nikdo neví, kdy se vlna začala používat. Zřejmě před 11 000 lety si nějaký obyvatel jihozápadní Asie na území dnešního Iráku všiml, že se může chránit před zimou chomáči srsti zvířete, které až do té doby sloužilo jen k jídlu.

A tak po staletích trpělivého šlechtění dosáhli chovatelé toho, že ovce dnes dávají více vlny a její jakost se podstatně zlepšila.

 

Lidé se časem naučili ovčí vlnu, pro její unikátní fyzikální vlastnosti, široce využívat ve všech oborech své činnosti, ve stavebnictví v hudebním průmyslu, ve zdravotnictví.


Předčasně narozené děti a pacienti, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko, najdou pohodlí a teplo na vlněných podložkách.

 

Nejoblíbenější a také nejznámější je ale využití vlny v našich ložnicích, kde v podobě vlněných lůžkových souprav plní nezastupitelnou roli spolehlivých a nenahraditelných lůžkovin.


Vlněné lůžkové soupravy jsou tím nejvhodnějším řešením do každé ložnice. Soustřeďují se v nich totiž všechny nedostižné vlastnosti vlny, které tento typ lůžkovin přímo předurčují jako ideální volbu pro zdravý a klidný spánek, navíc jsou velmi pružné a nekrčí se.

Pórovitá a propustná vlna absorbuje lidský pot a zbavuje se jej odpařováním. Díky této jedinečné vlastnosti je pod lůžkovinami z ovčí vlny přes zimu příjemně teplo a ani přes léto se pod nimi nezpotíte, protože pomáhají udržovat stálou tělesnou teplotu. Navíc jsou tyto lůžkoviny dostatečně velké abyste se s nimi úplně celí přikryli.

 


Vlněné lůžkové soupravy jsou ideální volbou pro ty, kteří buď trpí nebo chtějí předejít některým nepříjemnostem jako jsou různé alergie, nemoci šlach a kloubů, gynekologické obtíže, hemoroidy, nemoci močových cest a další a další neduhy a to díky tomu, že tělo je v lůžkovinách z ovčí vlny vystaveno tzv. suchému teplu.

 


To nejlepší do Vaší ložnice (2.)


Proč jsou vlněné lůžkoviny stále oblíbenější součástí našich domovů? Protože si lidé vzpomněli na specifické a jedinečné vlastnosti výrobků z ovčí vlny. Vlněné výrobky jsou nejen krásné, ale hlavně přináší svým uživatelům zdraví a pohodu při používání. Pojďte se dozvědět víc ....


Ovčí vlna má jedinečné vlastnosti.
Základní stavební látkou vlny je keratin - nerozpustná bílkovina, z níž se také tvoří naše nehty a vlasy. Skládá se z tisíců šupinovitých buněk, které se překrývají jako tašky na střeše. Vytvářejí tak neproniknutelnou izolační hráz proti změnám teploty a chrání nejen před chladem, ale i před teplem z vnějšího prostředí.

Proto se např. lůžkoviny z ovčí vlny okamžitě přizpůsobují tělesně teplotě. Tělo je tím pádem vystaveno tzv. suchému teplu, které blahodárně působí na tělo a díky němuž se spaní ve vlněných soupravách doporučuje speciálně lidem, kteří mají potíže s klouby, šlachami, trpí nemocemi ledvin, gynekologickými obtížemi ……

Vlna je odolná v tahu a velmi pružná.
Díky spirálovému tvaru molekul se její vlákno dá natáhnout až o padesát procent své délky. Proto se vlněná látka skoro nemačká a nevytahuje, a pokud ano, snadno se vrací do původního tvaru. Pro představu o její pevnosti a pružnosti: vlněné vlákno může být 20 000krát přehnuto, aniž se zlomí. Hedvábí pouze 1800krát a umělé hedvábí jen 75krát.

Jinou pozoruhodnou vlastností vlny je její hygroskopičnost.
Ovčí rouno má schopnost pohlcovat vodu až do 35 procent své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suché . Proto oděv a lůžkoviny z ovčí vlny výborně pohlcují pot z těla a vlna se ho dokáže přirozeným způsobem zbavit do okolí. Pro srovnání: bavlna pohltí vodu jen do osmi procent své hmotnosti a syntetické vlákno jen do necelých tří procent. Tuto významnou vlastnost vlny znaly a využívaly už mnohé starověké kultury.
Číňané ve vlně uchovávali led za velkého tepla a za biblických časů nechali na poušti do vlny nasáknout noční rosu a ráno z ní tuto cennou tekutinu ždímali. Navíc, když se z vlny vlhkost vypařuje, uvolňuje vlna teplo, což je vlastnost, kterou se dnešní textilní návrháři snaží využít v nových tkaninách.

Výrobky z ovčí vlny obsahují lanolín – vlnotuk (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas.
Lanolín má uklidňující účinky na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Proto se lanolín hojně používá v kosmetice.
Lanolín účinkuje i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. Proto se lidem doporučuje spávat v lůžkovinách z ovčího rouna nazí, aby vlna mohla celé tělo jemně masírovat a vtírat lanolín do pokožky.

Ovčí vlna je antistatická.
Její nízká prašnost, přítomný lanolin a schopnost odvádět vlhkost z lůžkoviny jsou nevhodným prostředím pro roztoče, kteří jsou svými exkrementy a odumřelými částmi těl původci různých alergií. Proto jsou lůžkoviny a ostatní produkty z ovčí vlny velmi vhodné pro alergiky.


Už staré známé rčení „vlnu ničím nenahradíš“ napovídá, že vlněné lůžkoviny jsou, nejen po stránce estetické, ozdobou každé domácnosti, ale že díky vlastnostem, kterými oplývají si zaslouží naši nejvyšší pozornost.

Kdo to nezkusil neuvěří.
Kdo to jednou zkusil, už neuléhá do ničeho jiného, než do lůžkovin z ovčí vlny


Kompletní nabídku vlněných lůžkovin najdetezde...Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen