Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Prodáváme doplňky stravy


V našem internetovém obchodě PrirodniLeciva.cz můžete zakoupit volně prodejné farmaceutické přípravky, potravinové doplňky (doplňky stravy) a zdravotnické pomůcky

Doplňky stravy nejsou léky, nemohou tedy léčit Vaše problémy, ale jen do určité míry příznivě ovlivňovat Váš zdravotní stav. Obdobně je tomu i s tzv. "léčebnou" kosmetikou - jakákoliv kosmetika, pokud není přímo zařazena jako léčivo, je pouze kosmetikou, která byla vyvinuta pro styk se zevními částmi těla (pokožka, vlasy, nehty, rty a zevní pohlavní orgány), zuby a sliznicí dutiny ústní s cílem výlučně nebo převážně je čistit, parfémovat, měnit jejich vzhled, chránit je, udržovat je v dobrém stavu případně korigovat lidské pachy.

Fyzická odlišnost DS od léčiv
:

  •  (§ 2 písm. j) DS jsou potraviny určené k přímé spotřebě, které se odlišují od potravin pro běžnou spotřebu vysokým obsahem vitaminů, minerálních látek nebo jiných látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem a které byly vyrobeny za účelem doplnění běžné stravy spotřebitele na úroveň příznivě ovlivňující jeho zdravotní stav
  • DS nemají farmakologický, ale jen fyziologický účinek, který není závislý na dávce přípravku - nelze hovořit o léčebných efektech u konkrétních chorob
  • Pokud nemá pacient deficit látky tělu vlastní, nepozná se účinek DS (např. koenzym Q)
  • Reakce na podání DS je individuální - variabilně různá
  • "Každý si musí najít "svůj" DS podobně jako oblíbený pokrm"
  • Protože DS nejsou určeny pro pacienty  = k léčbě nebo prevenci nemocí, proto se potvrzuje pouze jejich bezpečnost, že nepoškozují zdraví uživatele, nikoli jejich účinnost apod..
  • (§ 2 odst. 2) Léčivým přípravkem se rozumí jakákoliv látka nebo kombinace látek určená k léčení nebo předcházení nemoci u lidí nebo zvířat. Za léčivý přípravek se rovněž považuje jakákoliv látka nebo kombinace látek, které lze podat lidem nebo zvířatům za účelem stanovení lékařské diagnózy nebo k obnově, úpravě či ovlivnění jejich fyziologických funkcí.
  • (§ 2 odst. 34) Léčivou látkou se rozumí jakákoliv látka určená k tomu, aby byla součástí léčivého přípravku, která způsobuje jeho účinek; tento účinek je zpravidla farmakologický, imunologický nebo spočívá v ovlivnění metabolismu.
  • Každý lék má  také pro registrační procesy zpracované klinické studie o prokazatelných a opakovaně stejných farmakologických účincích na pacienty apod. (pojem klinická studie je přesně definovaný proces -určuje podmínky studie a např. minimální množství pacientů apod.).


Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen