Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Prevence


Jak pečovat o pokožku spálenou od sluníčka
02.07.2015
Blíží se léto a většina z nás se jistě těší na opalování. S opalováním je ovšem spojeno i riziko spálenin od sluníčka. Popáleniny vznikají, pokud je kůže nadměrně či dlouhodobě (nebo obojí) vystavena ultrafialovým paprskům slunečního záření. Neuchrání nás před nimi ani pobyt ve vodě, ba naopak - popáleniny snadno vznikají od odrážejících se paprsků ve vodě


Připravme svou pokožku na příchod slunce
05.06.2015
Karotenoidy v přírodě chrání buňky rostlin před spálením ultrafialovými paprsky. Proto v přírodě nacházíme červená rajská jablka, oranžovou mrkev, zelený špenát, brokolici, kapustu, hrách, žlutou kukuřici. Na této barevné paletě se podílejí karotenoidy, chlorofyl a další komplexní ochranní činitelé.


Jak správně vytáhnout klíště
12.05.2015
Nastalo jaro a s ním i zvýšený výskyt klíšťat. Je všeobecně známo, že klíšťata jsou nositeli nebezpečných nemocí, jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza. Co je ale už méně známo, jak vytáhnout klíště. Po celá desetiletí se mění názory jak laiků, tak odborníků. Jinak nám to radili prarodiče a jinak rodiče.

 

Jak přestat kouřit
06.01.2015
Závislost na nikotinu a kouření cigaret je medicínský problém, a proto je jej potřeba taky řešit tímto směrem. Závislost je závislostí proto, že organismus si na dávky nikotinu zvyká a její nedostatek se pak váže na neurotrasmiterové dráhy a ovlivňuje to pak celou řadu neuromodulátorů v našem organismu. A když máme rozházenou hladinu dopaminu, serotoninu, endogenních opiátů apod. – to už je opravdu medicínská otázka – kam závislosti taky spadají.


Acidobazická rovnováha
16.10.2014
Termín acidobazická rovnováha označuje kombinaci mechanismů zabezpečujících, aby tělesné tekutiny (zejména krev) nebyly příliš kyselé ani příliš zásadité. Náš organismus funguje optimálně pouze tehdy, jsou-li tělesné tekutiny chemicky neutrální či příliš neutrální.
Opalování a antioxidanty
17.06.2014
Možná si to neuvědomujeme, ale největším naším orgánem je naše kůže. Uvádí se, že průměrně na nás pokrývá asi dva metry čtvereční plochy. Její velmi důležitou funkcí je to, že pomáhá díky vylučování potu vyrovnávat rozdíly mezi vnějším a vnitřním prostředím. Kůže obsahuje tělíska, která nám pomáhají rozeznávat z okolí teplé či studené, pomáhají nám cítit tlak či bolest.Hmyzí bodnutí a kousnutí
02.06.2014
Hmyzí bodnutí je velmi nepříjemnou záležitostí. Hmyz, který saje krev, jako například komár či ovád, způsobí jen malou ranku, která ale o to více svědí. Žihadla vos, včel a sršňů mívají horší následky, poněvadž obsahují jed. Hmyzí sliny či jed vyvolávají bolest, svědění, zarudnutí a otok. Hlavně po bodnutí včelou, vosou či komárem silně oteče, zrudne a velmi silně svědí.

Připravme svou pokožku na příchod slunce
19.05.2014
Karotenoidy v přírodě chrání buňky rostlin před spálením ultrafialovými paprsky. Proto v přírodě nacházíme červená rajská jablka, oranžovou mrkev, zelený špenát, brokolici, kapustu, hrách, žlutou kukuřici. Na této barevné paletě se podílejí karotenoidy, chlorofyl a další komplexní ochranní činitelé.Nachlazení
16.09.2013
Dnes probereme běžný problém, jakým je nachlazení. Je to však skutečně jen běžný problém? Jsou zasaženy horní cesty dýchací. Zpočátku se na vzniku podílejí viry, přenáší se kapénkovou formou při kašli nebo dotykem. Zvláště tehdy, když se jedinec prochladí, příznaky se projeví po 12 hodinách až třech dnech po kontaktu s virem. Příznaky získávají na intenzitě...

Co je dehydratace?
20.08.2013
Dehydratace je proces, kdy se bez náhrady ztrácí voda z těla. Ztráta a nedostatek vody v organizmu mohou mít na organizmus různé dopady. Záleží na tom, kolik tekutin jsme ztratili, na současném fyzickém a psychickém stavu (na našem zdraví) a na podmínkách prostředí (vlhkost vzduchu a teplota okolí), ve kterém se právě nacházíme.

Popáleniny u dětí, štípnutí hmyzem, kousnutí klíštětem
24.06.2013
Popáleniny může způsobit slunce, oheň, horké plotýnky u sporáku, fén na vlasy, vařící voda nebo horká pára, elektrický proud. Pro ošetření je velmi důležité, aby rodiče správně odhadli stupeň popálení. Popáleniny prvního stupně mají příznaky - zčervenání kůže s bolestmi v popáleném místě, jsou to například popáleniny od slunce.

Klíšťata
03.06.2013
Při procházkách v travnatých, křovinatých či lesních porostech je třeba vždy počítat s možností přisátí klíštěte. Nejvíce rizikové jsou listnaté a smíšené lesy, zejména pak prosluněné lesní cesty a mýtiny s vyšší trávou. Počítat s klíšťaty je však třeba i v městských parcích a na zahradách. Klíšťata mohou na člověka přenést bakteriální původce Lymeské boreliózy či ehrlichiózy nebo viry způsobující klíšťový zánět mozku.

Vezměte alergie útokem
13.05.2013
Narodili jsme se do nádherného světa. Život v tomto světě může existovat a rozvíjet se jen proto, že se mu daří nalézat správnou odpověď na každý podnět a ohrožení.


Jarní očistné kúry
19.04.2013
Jelikož máme již jaro v plném rozkvětu a letošní dlouhá zima na nás jistě zanechala své. Je třeba naše těla řádně vyčistit od toxinů, které jsme si tak pracně v tělech ukládaly. Právě detoxikační diety mohou tělu pomoci se zbavit odpadových látek a toxinů z vnějšího prostředí. Neobsahují čištěné a chemicky zpracovávané potraviny, které jsou velkou zátěží pro játra a ledviny, ale převážně syrovou stravu.

Vitamin C
08.02.2013
Vitamin C (kyselina askorbová) je ve vodě rozpustný. Na rozdíl od zvířat si tento vitamin neumíme sami vyrobit. Vzhledem k tomu, že se vitamin C vylučuje močí, nevzniká při předávkování obvykle otrava.
Udržuj zásadité tělo pro zachování optimálního zdraví!
19.03.2013
Termín pH vychází z anglického „potential hydrogen“, tj.  potenciál vodíku či též vodíkový exponent. Jedná se o stupnici s rozsahem hodnot od 0 do 14. Čím nižší je hodnota pH, tím je koncentrace vodíkových iontů vyšší tj. kyselost roztoku stoupá. Čím vyšší je hodnota pH, tím je roztok zásaditější. Neutrální hodnota (pH neurální vody) je 7.


Jarní únava začíná na Valentýna
11.02.2013
Znáte význam věty "biologické jaro"? Od 14. února začíná pro organismus JARO. Příroda se probouzí na rozdíl od našeho těla o měsíc později. Možná málo kdo ví, že i organismus se řídí podle ročního období. V závislosti na něm přechází do různých energetických poloh a každé roční období je ve znamení určitého orgánového okruhu, který bychom měli vhodným výběrem potravin posílit. Pro jaro jsou to JÁTRA a ŽLUČNÍK.

Zimní přírodní medicína - prevence a začínající onemocnění
21.01.2013
O léčivých vlastnostech medu, česneku či šípku víme asi všichni. Přesto na jejich blahodárné účinky zapomínáme, možná i z pohodlnosti dáváme přednost uměle vyrobeným pilulkám! Přitom jejich pravidelnou konzumací bychom si ušetřili nějaké to nepříjemné nachlazení, případně alespoň zmírnili jeho průběh. Průřezem nabízím několik tipů pro uzdravující inspiraci.

Hořčík - symbol klidu a míru v těle
31.01.2013
Nedostatek hořčíku můžeme přirovnat k jízdě autem bez brzd. Co se stane? Jedeme-li z kopce, naše rychlost zpočátku není veliká. Brzdy nemusíme používat. Rychlost auta roste. Nyní je již třeba brzdit! Čím je kopec vyšší a delší, tím je dole nehoda vážnější...

Tělo potřebuje být v pohybu
16.01.2013
Lidské tělo má obdivuhodné regenerační schopnosti. Jak jedny buňky odumírají, nové se tvoří. Tak máme každý měsíc zbrusu novou pokožku, každého čtvrt roku novou krev a každých sedm let nové ledviny. Tyto odhady berte samozřejmě s rezervou, ale jisté zkrátka je, že buňky lidského těla se neustále obnovují. Některé tkáně rychleji a jiné pomaleji. Poněkud zvláštní kapitolou jsou ovšem naše kosti a klouby.
Jak přestat kouřit
08.01.2013
Závislost na nikotinu a kouření cigaret je medicínský problém, a proto je jej potřeba taky řešit tímto směrem. Závislost je závislostí proto, že organismus si na dávky nikotinu zvyká a její nedostatek se pak váže na neurotrasmiterové dráhy a ovlivňuje to pak celou řadu neuromodulátorů v našem organismu. A když máme rozházenou hladinu dopaminu, serotoninu, endogenních opiátů apod. – to už je opravdu medicínská otázka – kam závislosti taky spadají.

Jak předejít kocovině
03.01.2013
Kocovina je označení vedlejších účinků konzumace alkoholu, které se projevuje bolestí hlavy, pocitem žízně, citlivostí na světlo i hluk, nevolnostmi a celkovým oslabením. Alkoholová kocovina je způsobena především dehydratací organismu, kterou zapříčiní alkohol, ale která se naplno projeví až po odeznění jeho tlumivých účinků. Jedinou skutečně spolehlivou metodou, jak tomuto jevu předcházet, je omezit množství požívaného alkoholu.
Aloe vera -
03.01.2013
Produkty z Aloe jsou známé už po staletí, ale až nyní dokážeme plně docenit její skutečný význam při boji s moderními, tzv. civilizačními potížemi, které jsou obtížně léčitelné. Poruchy imunity, alergie, intoxikace chemickými léky, rakovina tlustého střeva, poruchy trávení, chronická zácpa, žaludeční vředy, cukrovka, žlučníkové potíže, jaterní choroby, chronické infekce močových cest, ale i hypertenze, kornatění tepen, lupénka, migrény, střevní katary, chronická únava, bolesti kloubů vč. revmatizmu, to jsou v současnosti nejčastější zdravotní problémy, se kterými si moderní medicína nedokáže vždy uspokojivě poradit tak, aby byl pacient spokojen.
Dřív než přijde chřipka
12.11.2012
V takovém ročním období, jako jsou přechody z podzimu do zimy a potom ze zimy do jara, je lidský organismus velmi náchylný k virovým onemocněním. Odpradávna lidé hledali léčivou látku proti virům, až dnešní doba nám přinesla vysvětlení, proč takovou látku nelze najít.            Pokračování >>

Průvodce výběrem tlakoměru
06.11.2012
Na trhu se vyskytuje velké množství tonometrů různých značek i kvality.
Protože se jedná o lékařský přístroj sledující Vaše zdraví, je důležité vybrat si ten správný. Ten, který Vám nejvíce vyhovuje, u něhož se budete moci spolehnout na výsledky a měření s ním bude příjemné a jednoduché.
Zásady pro domácí měření krevního tlaku
06.11.2012

Přinášíme Vám 10 zásad pro správné měření krevního tlaku.
Správný postup měření je důležitý pro objektivní vyhodnocení krevního tlaku při měření v domácím prostředí.

Chřipka a antibiotika
22.10.2012
Milí přátelé, jistě byste rádi vy i vaši blízcí zůstali zdraví také v chřipkovém období. Jenže pozor – informace z oficiálních (tedy farmaceutických) zdrojů jsou nedostatečné, a hlavně chybné...
22.10.2012
Se vstupem do Evropské unie jsou naši výrobci potravin a potravinových doplňků vystaveni novým podmínkám jednotného trhu. Mezi jeho požadavky patří zvýšené nároky na trvanlivost potravin a potravinových doplňků, jejich mikrobiální nezávadnost...
Nebezpečná Éčka
22.10.2012
Přinášíme Vám zkrácený seznam emulgátorů a přísad, kterým bychom se měli raději vyhýbat. Je téměř jisté, že konzumací potravin, které je obsahují, nepřispíváme našemu zdraví.

22.10.2012
Ledvinové kameny vznikají při nahromadění minerálních solí, které vykrystalizují v močových cestách. Mají různou velikost, od drobounkých částeček k velkým kamenům  a ty pak mohou zablokovat odchod moče. Nejobvyklejší jsou kaménky ze šťavelanu vápníku. Další typy se vytvářejí z kyseliny močové, cystinu a fosfátů...
24.09.2012
Určitě se mnou budete souhlasit, že nejjednodušším řešením by bylo odstranění látek, které způsobují alergie, tzv. alergenů, z našeho světa. Ale to bohužel není tak jednoduché. Alergenů je obrovské množství a ne každý člověk reaguje stejně...
24.09.2012

Prof. MUDr. Milan Adam, DrSc. Dr.h.c., revmatolog a přední světový odborník
v oboru biochemie pojivových tkání,  bezesporu patří k nejvýznamnějším
osobnostem české lékařské vědy. Význam jeho vědecké práce již mnoho desetiletí
překračuje naše hranice a je oceňován především v zahraničí
.

25.09.2012
Média iformují: Vakcína proti ptačí chřipce neexistuje. Sezónní očkování pomůže zmírnit průběh onemocnění. Velmi významné je to u dětí, osob nemocných a starších 65 let. V Česku se vakcína nevyrábí a při současné vlně zájmu chybí v celé Evropě...
25.09.2012
S preparátem Brain Star jsem se seznámil v roce 2001 kdy jsem se stal členem odborného týmu společnosti NEWAYS, která tehdy v České republice fungovala jako česká větev stejnojmenné mezinárodní společnosti.
 
13.09.2012
V rámci každého menstruačního cyklu rostou a dozrávají ve vaječnících folikuly. V těch se vyvíjí vajíčka a jedno z nich bývá uvolněno do vejcovodu (označujeme jako ovulace)...
13.09.2012
Někteří muži to s hygienou moc nepřehání a jednou denně (když už) na sebe  nanesou trochu deodorantu. Jsou ale muži, které jsou někdy čistotnější než ženy. Každou chvíli je zahlédnete s tyčinkou v uších, se zubní nití, při krémování obličeje apod. Zkrátka muž superhygienik...
12.09.2012
Na jedné přednášce jsem vyslechl zajímavou myšlenku, která přináší vysvětlení, jak je to s hubnutím. Pokusím se tuto myšlenku vysvětlit. V jistém ústavu prováděli výzkum hubnutí. Skupina dobrovolníků držela dietu po dobu 10 dní. Jejich jídlem byl jeden rohlík za den a dále jen voda. Jedna skupina dobrovolníků při této dietě musela ležet a nehýbat se. Druhá skupina musela bě ...
13.09.2012
 "Jen lidé předpojatí, naprosto neinformovaní, s úzkým rozhledem, kteří o léčivé rostlině nic nevědí, ji ještě dnes považují za balastní, dávno překonaný prostředek. Ukázalo se, že umělými látkami nelze nahradit některé látky přírodní" (MUDr. Jaroslav Korbelář, Csc. a Zdeněk Endris, Naše rostliny v lékařství) ...
23.07.2012
Může to znít jako fráze, ale skutečnost je taková, že dnešní časy přinesly závažné změny i na poli pracovní činnosti s nutností osvojit si a naučit se něco zcela jiného, než co člověk doteď dělal. Na udržení zaměstnání musí člověk nejednou absolvovat vysokou školu – často po třicítce, čtyřicítce a při práci. Jak to probíhá v realitě?   Po celodenním shonu krátký spánek (v lepším p ...
13.09.2012
 Autoimunita je zčásti způsobena tendencí imunitního systému být abnormálně aktivní. Konvenční medicína užívá kortikoidy a imunosuporesiva k tomu, aby potlačila nežádoucí zánět. Ale potlačení imunitního systému je dost riskantní záležitost, protože se tím otevírá na dlouhou dobu zvýšené riziko napadení organizmu infekcí nebo vzniku rakoviny...
13.09.2012
Enzýmy sú molekuly, ktoré učinkujú ako katalyzátory všetkych telesných chemických reakcii a sú teda neodlučiteľnou súčasťou života. Poznáme dve základné kategórie enzýmov: tráviace žalúdočné enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladať časti jedla, aby boli jeho výživové prvky vstrebateľné, a metabolické (systémické) enzýmy, ktorých primárna úloha začína v krvnom obehu trávením...
13.09.2012
 Už vás také někdy postihly bolesti spojené s ledvinovým nebo žlučníkovým záchvatem? Z usazenin se časem vytvoří kamínky, jež vyžadují chirurgický zásah… …nebo užívání Chanca Piedra! Chanca Piedra je malá rostlina deštných pralesů, jejíž název se dá přeložit jako "roztříštěný kámen" či "lomikámen"...
13.09.2012
V předchozí části jsme se podívali na náš vrozený léčivý potenciál a viděli jsme, jak mocné jsou ve skutečnosti naše sebeléčivé schopnosti. V této 3. části se dočtete o významném principu výživy: Nejste jen tím, co jíte; jste hlavně tím, co ABSORBUJETE...
13.09.2012
  To je otázka dnešního dne. Je hodně knížek o tělesných a vnitřních cvicích, způsobu dýchání a meditaci,ale tělo mám chátra a jsme pořád nervózní a nemocní. Snažíme se žít zdravě a přejit na nový životni styl, nejde nám to. Kde je to tajemství, když víme, že všechny problémy a nemoci jsou odrazem našeho vnitřního stavu, neustálého nespokojeni s našim rozhodnutím a emoční nestálosti...
25.09.2012
Dnešní doba přináší mnohé moderní metody jak čelit chřipkovému onemocnění. Sem patří očkování protichřipkovou vakcínou. Zastánci přírodních postupů dají přednost 2000 let staré a osvědčené kombinaci bylin na posílení imunity - Immunity Star. V takovém ročním období jako jsou přechody z podzimu do zimy a potom ze zimy do jara je lidský organismus velmi náchylný k virovým onemocněním. Od pradá ...
13.09.2012
Článek upozorňuje na kladné a záporné aspekty hladovky a hubnutí. Co si představit pod občasným hladověním? Nepravidelnou stravu, kdy člověk přes den nejí a večer to dožene- ne. To nijak výhodné pro člověka není. Střevo je jako jitrnice, kterou je potřeba stále doplňovat přísunem potravy...
13.09.2012
  O nebezpečí předčasných porodů, jemuž se vystavují budoucí matky, které si nedokážou odepřít požitek z cigaretového dýmu, se už všeobecně ví. Nyní si vědci z univerzity v americkém Buffalu vzali pod lupu muže, kteří holdují stejné neřesti...
13.09.2012
Pokud se zahledíme na název CANDIDA , připomíná to, jako by šlo o jméno žhavé dívky, která bydlí někde blízko Vás. A není to daleko od reality. Žije blíže, než si myslíme, ale není to lidská bytost. Candida albicans je kvasinka, druh houby, která žije od našeho narození ve všech našich orgánech.  Je velký úděl žít s kvasinkou…
12.09.2012
Infarktům, mozkovým příhodám a dokonce i rakovině lze účinně předcházet. Pomůže k tomu znalost hladiny homocysteinu v krvi. Vyšetření se příliš nedělá, protože praktičtí lékaři o něm mnoho nevědí a veřejnost již vůbec nic. Přitom jej pojišťovny proplácejí. Poruchy spánku, bolesti hlavy a další obtíže má mnohdy na svědomí zvýšená hladina toxické aminokyseliny homocysteinu v krvi.
Lepicol - zdraví začíná ve střevech
13.09.2012
Potížemi s vyprazdňováním trpí občas každý. Například po prodělané infekční chorobě, užívání antibiotik, kvůli dráždivému tračníku. A není to vždy jen zácpa. Střídání zácpy s průjmem, časté nepravidelné průjmy, to vše je známkou, že naše zažívání není v pohodě.

13.09.2012
Občas svým klientům říkávám:
Všechny potravinové doplňky dostupné na trhu lze podle míry své účinnosti rozdělit do tří vzájemně se prolínajících skupin:
1) Všechny jsou určeny k prevenci - tj. ke snížení rizika vzniku zdravotních potíží. Přičemž u některých platí, že ať je berete nebo nikoliv, cítíte se stále stejně. Některé z nich zlepšují zdravotní stav natolik, že to klient skutečně vnímá. A protože moudré přísloví říká, že "na lepší se snadno zvyká", někdy si vliv produktu uvědomí teprve až po té, kdy jej přestane užívat a jeho zdraví se pomalu vrátí tam, kde před používáním produktu bylo.
13.09.2012
  Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu s nedostatku pohybu,nebo jednostranným zatěžováním organizmu ( vysedávání u počítače, za volantem auta, atd.). Tento způsob života je často známou příčinou bolesti zad a hlavy,ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity, nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, b ...
13.09.2012
 V ordinaci ženského lékaře tvoří velké procento ženy ve věku 40 - 60 let, které přicházejí s různými potížemi. Toto období se vyznačuje obzvláště tím, že začínají menstruační poruchy a s tím související mnohoznačné potíže vycházející z různých orgánů. Velmi často si pacientka myslí, že s hormonální poruchou nemají souvislosti. Opak je však pravdou...
13.09.2012
Řada pacientů, hlavně staršího věku, si stěžuje na opakované závratě spojené s dalšími nepříjemnými příznaky. Jednou z příčin opakovaných závratí může být postižení vnitřního ucha, které kromě závratí je charakterizováno zhoršením sluchu a také hučením uší. Ve většině případů bývá postiženo jedno ucho...
13.09.2012
  Příznaky přechodu ženy z plodného období do období tzv. pohlavního klidu nebývají příjemné. Pomoc najdete v přírodě i v lékárně. Klimakterium nebo také přechod je období kolem pslední menstruace, kdy ustává aktivita vaječníků, což se projeví nejdříve neplodností ženy, pak výpadky menstruace a postupně se snižuje i tvorba hlavních ženských pohlavních hormonů estrogenů...
23.07.2012
v České republice neupravuje žádný právní předpis, ačkoliv jsou v Evropské unii běžné a mnohdy jsou dokonce hrazeny ze zdravotního pojištění. To je důvod proč se Čeští lékaři, kteří aplikují alternativní medicínu, chystají se obrátit na evropského komisaře pro zdraví Pavla Teličku.
13.09.2012
  Mořské rostliny představují nové široké spektrum chutí pro naši potravu a tyto rostliny jsou tak univerzální, že jeden a tentýž druh lze používat téměř do všech jídel, které připravujeme. Od salátů přes polévky, pomazánky až po hlavní jídla. Neexistují žádná omezení pro způsoby, jakými lze mořské rostliny zakomponovat do denního jídelníčku...
25.09.2012
Možná se již těšíte na daleké země, na společné zážitky s rodinou a přáteli. Aby nic nezkazilo Vaši dovolenou, musíte nejen obezřetně volit cestovní kancelář, spolucestující, ale i co vzít s sebou… Na co byste neměli opomenout myslet - na své zdraví. Pro pobyt u moře, na horách a v jižních krajích i pro letní pobyt v přírodě v ČR je vhodné chránit pokožku nejen z vnějšku oděvem a ochrannými ...
13.09.2012
 Máte bolesti v kloubech? Trpíte osteoartrózou? Prof. MUDr. Milan Adam, DrSc., náš přední revmatolog a odborník v biochemii pojivových tkání, který je držitelem mnoha mezinárodních ocenění včetně prestižního ocenění UNESCO za celoživotní přínos lékařské vědě...
25.09.2012
Za nepravidelnou menstruaci je považována jakákoliv odchylka od menstruačního cyklu a normálního průběhu menstruace, hlavně  v intervalech mezi periodami, v délce krvácení či množství ztracené krve. Pravidelná menstruace záleží na vývoji zdravého a neporušeného endometria (děložní výstelky) a na pravidelné cyklické produkci estrogenních hormonů a progesteronu...
13.09.2012
 Jak si posilovat zdraví, duševní pohodu, autoritu a rozvíjet svou osobnost? Nemůžeme změnit realitu, ale můžeme změnit sebe a bojovat proti nezdarům? Vnitřní změnou svých návyku, zbavíme se závislosti na lidech a věcech. Spoléhejme sami na sebe. Lidský život je vzájemné závislý na přírodě a na současné realitě...
26.09.2012
Ledviny jsou z energetického hlediska velmi specifický orgán. Nevyplatí se je příliš vyčerpávat nevhodným životním stylem, ke kterému patří nadbytek či nedostatek soli, nevhodné stravování v nevhodnou dobu (přemíra bílkovin, jedení na noc), nedostatek tekutin, partnerské problémy a chlad...
13.09.2012
Dnes si povíme o třetím kroku k trvalému mládí. První krok byl základ toho, Jak zpomalit stárnutí a druhý krok Kouzlo pohybu . Třetím krokem na cestě k trvalému mládí je kvalitní odpočinek. A to nejen odpočinek přes den, ale zejména i kvalitní a posilující spánek...
13.09.2012
  Už déle než půlstoletí je znám rozhodující (asi 90%) vliv kouření cigaret na tvorbě zhoubných nádorů plic, ale i značný význam při vzniku nádorů dutiny ústní, hltanu, hrtanu, jícnu, močového měchýře, slinivky břišní, ledvin a pravděpodobně i dalších orgánů...
13.09.2012
Koho tato problematika zajímá, měl by si nejprve představit mechanizmus vzniku onoho pověstného zvuku. Vezměte si trubici a foukněte do ní: Uslyšíte plynulý zvuk. Když ale do trubice vložíte něco, co utvoří překážku, a to něco měkkého, co v trubici vlaje, pak uslyšíte onen charakteristický zvuk: bublání, chrčení, vrčení...
12.09.2012
  Zvýšený krevní tlak může být příčinou řady onemocnění Trvalé zvýšení krevního tlaku může poškodit srdce cévy a vést k ateroskleróze (ztvrdnutí cév), srdečnímu selhání, infarktu, mozkové mrtvici nebo selhání ledvin. Proto i počáteční stádium zvýšeného krevního tlaku by mělo být bráno vážně, protože může vést ke zkrácení předpokládané délky života. ...
26.09.2012
V úvodu použiji citát: „Dominantní charakter arniky spočívá v analogii jejích projevů se subjektivně či objektivně vyjádřenými následky traumatismu či přetížení hladkého nebo příčně pruhovaného svalstva, a to jak v rozměru lokálním, tak celkovém.“...
26.09.2012
Protože lékaři dostávají jen malé finanční pobídky za délku času, který vám věnují a v mnoha případech jsou za to spíše penalizováni, proto doba k rozhovoru, vyšetření a k vysvětlování odráží, jak opravdový má lékař zájem na vašem zdraví. Naštěstí můžete bezprostředně sledovat, kolik času váš lékař věnuje těmto činnostem...
26.09.2012
Jak je to jen možné, měl by se lékař pokusit o stanovení diagnózy ještě předtím, než předepíše léky. Proto by před lékovou terapií měly vždy předcházet důkladný pohovor a prohlídka. Nezbytné mohou někdy být i laboratorní testy. Bohužel ne všichni lékaři věnují čas tomu, aby dělali svou práci důkladně...
26.09.2012
Výrobci léků propagují jejich zbytečné předepisování. Farmaceutické firmy utrácí miliardy k tomu, aby ovlivnily zvyky praktických lékařů s ohledem na předepisování léků a tato jejich snaha je očividně úspěšná. Chtějí po lékařích, aby předepisovali nové léky, přestože nejsou v ničem lepší, než ty původní, aby preferovali jejich obchodní značky, i když jsou k dispozici levnější generické ekvivalenty ...
Hmyzí bodnutí a kousnutí
11.09.2012
Hmyzí bodnutí je velmi nepříjemnou záležitostí. Hmyz, který saje krev, jako například komár či ovád, způsobí jen malou ranku, která ale o to více svědí. Žihadla vos, včel a sršňů mívají horší následky, poněvadž obsahují jed. Hmyzí sliny či jed vyvolávají bolest, svědění, zarudnutí a otok. Hlavně po bodnutí včelou, vosou či komárem silně oteče, zrudne a velmi silně svědí...
13.09.2012
  Milí přátelé a příznivci našich internetových stránek! V poslední době se stále častěji ptáte, jak se zabezpečit proti takzvané ptačí chřipce. Mám-li být přesný, nemohu radit nic ZARUČENÉHO na nemoc, s níž nejsou žádné konkrétní zkušenosti z minula. Mohu jen říci, jak budu zabezpečovat sebe a své blízké na základě svých dosavadních zkušeností s oficiální i přírodní medicínou. ...
13.09.2012
Slezina je orgán lidského těla ve velikosti zaťaté pěsti. Je zodpovědná za kvalitu imunitního systému. Dosahuje toho čistěním lymfatického systému a také odváděním chemických látek a barviv z těla (tyto chemické látky a barviva jsou součástí potravin, které denně konzumujeme). Vstupuje do ní slezinná tepna, vystupuje slezinná žíla...
13.09.2012
Přemýšleli jste někdy o tom, kde se bere všechna ta energie - poskytující sílu našim svalům, teplo našim domovům i potravu živočichům, kteří žijí okolo nás? Každou sekundu dopadají na naši Zemi čtyři milióny tun vodíku, přeměněného na energii. Kde se vzalo tohle obrovské množství energie?
13.09.2012
  Spondylartróza je artróza kloubů páteře. Diskopatie je onemocnění meziobratlových destiček, osteopenie označuje snížení kostní hustoty při porušené tvorbě osteoidu. Výsledkem je osteoporóza a bolesti páteře. Pro snížení bolestí v oblasti páteře je vhodné užívat přípravek Geladrink® FAST pro potlačení zánětlivých procesů a zvýšení prokrvení tkání s obsahem kolagenních peptidů...
13.09.2012
 Moderní doba přináší vysoké nároky na koncentraci, bdělost, ostražitost a paměť v mnoha oborech lidské činnosti. Tyto silné stránky potřebují mít na své straně řídící pracovníci, vědci, studenti náročných oborů, ale i řidiči, sportovci a učitelé. Bez vedlejších účinků zlepší vaši koncentraci a bdělost, potlačí pocity únavy, vybudí vaši vnitřní energii a posílí vaši vytrva ...
13.09.2012
Úzkost nebo úzkostné stavy jsou do jisté míry přirozeným stavem. Úzkost nám pomáhá lépe se soustředit nebo čelit nebezpečné situaci, která nám hrozí. Skutečným problémem se stávají, pokud se objevují stále častěji a úzkost nepramení z konkrétní situace, ale z neurčité hrozby či dokonce obavy nemají vůbec reálný základ, jen všeobecný charakter...
13.09.2012
  Peruánská liána Uncaria tomentosa neboli Vilcacora je "zázračnou" bylinou, která se v poslední době stala předmětem výzkumu mnoha světových lékařských kapacit. Je známa po celém světě jako Uňa de Gato nebo Cat´s Claw (kočičí dráp). Šamani indiánských kmenů používali tuto rostlinu k léčení zánětlivých onemocnění a onemocnění souvisejících s látkovou vý ...
13.09.2012
 Medicína kráčí vpřed skutečně mílovými kroky, alespoň co se týče diagnostických prostředků. Není to tak dlouho, kdy pojmy jako ultrazvuk, počítačová tomografie (CT) nebo nukleární magnetická rezonance (NMR) byly neznámé. Bohužel s léčením mnoha nemocí je to horší, léčba totiž značně zaostává za možnostmi diagnostiky.     Bezpochyby to souvisí s naším životn ...
13.09.2012
Pravidelná konzumace několika ořechů po větším jídle pomáhá tělu vyrovnat se s negativním působením zkonzumovaných tuků. Uvádí se to ve studii, kterou zveřejnil odborný časopis Journal of the American College of Cardiology. Barcelonští vědci doporučují sníst denně téměř 30 gramů ořechů...
12.09.2012
  Tyhle dvě rady jdou ruku v ruce. Chcete být zdravější? Uchovat si roky mladistvý vzhled a dobrou fyzickou kondici? Žít déle? Pak musíte zdravě jíst a k tomu se i dostatečně hýbat. Právě tak zní základní poselství lékařů. K tomu je samozřejmě připadat i další věci, jako například pravidelné preventivní prohlídky. Nicméně, kvalitní strava v přiměřeném množství a vhodný pohyb zůstávají z ...
13.09.2012
 Problematika správné výživy malých dětí zaznamenala v průběhu 20. století snad nejvíce změn a vyvolala nejvíce diskusí. Tyto polemiky budou zajisté pokračovat i v dalších letech. Naštěstí to nejhorší, doba propagace umělé výživy, je již za námi a my máme šanci dát svým dětem to nejlepší - mateřské mléko...


Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen