Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Filtrační vložka FAS 4 (náhradní)

Filtrační vložka FAS 4  (náhradní)
aa-V4Kód:

Aqua Aurea

Výrobce:
24 měsícůZáruka:
1-5 dnůDostupnost:
4 110  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
O produktu

Filtrační vložka FAS 4 (náhradní)


Náhradní filtrační vložka FAS4


Vodní filtr DIONELA FAS4 - na kuchyňskou linku
- filtr se umisťuje na kuchyňskou linku
- v horní části filtru je umístěno výtokové ramínko vody
- příslušenství na připojení zakoupíte zde ...

DIONELA je unikátní výrobek, "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Mimořádně velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti.
Nejkvalitnější pitnou vodu přitom získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

Tento výrobek s velikou kapacitou odstraňuje z vody arzen, antimon, hliník, selen, vanad, molybden, měď, olovo a fosfát.

V souladu s tím, že byla prokázána nesporná karcinogenita a toxicita arzenu, rozhodla se Světová zdravotnická organizace a s ní i naše orgány ochrany veřejného zdraví od 1. 1. 2001 snížit maximální přípustné množství arzenu v pitné vodě z 50 na 10 µg/litr.

Arzen se do pitné vody dostává vyluhováním z hornin, ale i z odpadů úpraven rud, odpadů z energetiky a z metalurgického průmyslu.

Podíl arzenu v jednotlivých horninách se značně liší: v břidlicích se jeho koncentrace pohybuje kolem 10mg/kg, v žulách kolem 2mg/kg, v pískovcích a vápencích kolem 1mg/kg. V případě vrtů a studen je tedy koncentrace arzenu v pitné vodě dána druhem horniny, ze které se voda čerpá.

V ČR se vyšší obsahy arzenu vyskytují především ve Středočeském plutonu (oblast od Říčan ke Klatovům, na západ zasahující až Plzeňsko) a rudná naleziště, např. na Šumavě, v Orlických horách, v Jeseníku, v Krušných horách, ale i v okolí Brna. Arzen často provází výskyt radonu.

Dionela FAS 4 odstraňuje arzen z vody s velkou kapacitou. Účinnost roste s klesajícím pH a s klesající koncentrací železa a manganu.

Kapacita vložky FAS4:
Za předpokladu pH nižším než 8 a koncentrace železa a manganu nepřekračující „normu“ (současný hygienický standard) odstraní Dionela FAS 4 minimálně 1g arzenu. Pro vodu, obsahující 100 µg/litr arzenu (desetkrát překračující „normu“) to znamená 10 000 litrů pitné vody, zbavené arzenu.

Plnou funkci Dionela FAS 4 zaručujeme po dobu 2 let, poté zajišťujeme výměnu náplně vaší filtrační vložky za zlomek ceny vložky nové – podobně jako u našich ostatních filtrů Dionela.

Kromě média, odstraňujícího z vody arzen, obsahuje lože Dionely FAS 4 také další složky, takže odstraňuje další kontaminanty podobně jako ostatní naše filtry Dionela. Neodstraňuje dusičnany.

Pozn.: mnoho uživatelů netuší, že mají ve studni zvýšený obsah arzenu, protože v minimálním rozsahu současné „normy“ není jeho stanovení zahrnuto. Každý uživatel, který jímá vodu z břidlicového nebo žulového podloží nebo v blízkosti výše uvedených odpadů by si tedy měl nechat arzen v laboratoři dodatečně stanovit (za cenu cca 300 Kč).Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen