Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Dionela FAS 4 - Arzen - vodní filtr na kuchyňskou linku

Dionela FAS 4 - Arzen - vodní filtr na kuchyňskou linku
aa-F4Kód:

Aqua Aurea

Výrobce:
24 měsícůZáruka:
1-5 dnůDostupnost:
4 950  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
O produktu

Dionela FAS 4 - Arzen - vodní filtr na kuchyňskou linku


Vodní filtr DIONELA FAS4 - na kuchyňskou linku
- filtr se umisťuje na kuchyňskou linku
- v horní části filtru je umístěno výtokové ramínko vody
- příslušenství na připojení zakoupíte zde ...

DIONELA je unikátní výrobek, "šitý na míru" kvality českých a slovenských pitných vod. Mimořádně velký objem sorpčních hmot filtru je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti.
Nejkvalitnější pitnou vodu přitom získáte mnohem levněji než denními nákupy balené vody.

Tento výrobek s velikou kapacitou odstraňuje z vody arzen, antimon, hliník, selen, vanad, molybden, měď, olovo a fosfát.

V souladu s tím, že byla prokázána nesporná karcinogenita a toxicita arzenu, rozhodla se Světová zdravotnická organizace a s ní i naše orgány ochrany veřejného zdraví od 1. 1. 2001 snížit maximální přípustné množství arzenu v pitné vodě z 50 na 10 µg/litr.

Arzen se do pitné vody dostává vyluhováním z hornin, ale i z odpadů úpraven rud, odpadů z energetiky a z metalurgického průmyslu.

Podíl arzenu v jednotlivých horninách se značně liší: v břidlicích se jeho koncentrace pohybuje kolem 10mg/kg, v žulách kolem 2mg/kg, v pískovcích a vápencích kolem 1mg/kg. V případě vrtů a studen je tedy koncentrace arzenu v pitné vodě dána druhem horniny, ze které se voda čerpá.

V ČR se vyšší obsahy arzenu vyskytují především ve Středočeském plutonu (oblast od Říčan ke Klatovům, na západ zasahující až Plzeňsko) a rudná naleziště, např. na Šumavě, v Orlických horách, v Jeseníku, v Krušných horách, ale i v okolí Brna. Arzen často provází výskyt radonu.

Dionela FAS 4 odstraňuje arzen z vody s velkou kapacitou. Účinnost roste s klesajícím pH a s klesající koncentrací železa a manganu.

Kapacita vložky FAS4:
Za předpokladu pH nižším než 8 a koncentrace železa a manganu nepřekračující „normu“ (současný hygienický standard) odstraní Dionela FAS 4 minimálně 1g arzenu. Pro vodu, obsahující 100 µg/litr arzenu (desetkrát překračující „normu“) to znamená 10 000 litrů pitné vody, zbavené arzenu.

Plnou funkci Dionela FAS 4 zaručujeme po dobu 2 let, poté zajišťujeme výměnu náplně vaší filtrační vložky za zlomek ceny vložky nové – podobně jako u našich ostatních filtrů Dionela.

Kromě média, odstraňujícího z vody arzen, obsahuje lože Dionely FAS 4 také další složky, takže odstraňuje další kontaminanty podobně jako ostatní naše filtry Dionela. Neodstraňuje dusičnany.

Pozn.: mnoho uživatelů netuší, že mají ve studni zvýšený obsah arzenu, protože v minimálním rozsahu současné „normy“ není jeho stanovení zahrnuto. Každý uživatel, který jímá vodu z břidlicového nebo žulového podloží nebo v blízkosti výše uvedených odpadů by si tedy měl nechat arzen v laboratoři dodatečně stanovit (za cenu cca 300 Kč).

Související zboží


Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen