Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

Byliny - přehled

12.09.2012


PŘEHLED BYLIN

Aloe pravé (Aloe vera)
Domovem aloe je tropické a subtropické pásmo - zejména Afrika a Středomoří. Aloe obsahuje aloin, jež má příznivé účinky na zažívací trakt a projímací účinky. Šťáva aloe působí také desinfekčně a antibioticky. Aloe celkově působí jako posilující a podpůrný prostředek.
Žen-šen (Panax ginseng)
V čínské medicíně existuje teorie ligi, což v doslovném překladu znamená "vyrovnání energie". Je to často používaný termín k označení schopnosti ženšenu vyrovnávat systém na základní úroveň. Nyní je i v Evropě tato bylina známá a využívaná k léčbě únavy, poklesu pracovní výkonnosti a nedostatku koncentrace. Žen-šen celkově zvyšuje fyzickou a psychickou výkonnost. Je ideální léčivou rostlinoupro stárnoucí lidi.
Produkty, které obsahují Aloe Vera najdete zde...

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus)
Sibiřský žen-šen se používá v Číně již více než 5 000 let, znali ho i arabští lékaři 9. století. Je to jedno z nejlepších přírodních léčiv pro kardiovaskulární systém. Atleti tuto rostlinu přímo milují, protože zvyšuje průtok krve srdcem a snižuje krevní tlak (avšak bez tendence tlak snižovat, pokud je normální). Eleuterokok patří také mezi nejznámější a nejdůležitější adaptogeny (pomáhá tělu dosáhnout harmonie s prostředím).

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra)
Lékořici řadíme do skupiny rostlin, která znatelně ovlivňuje endokrinní systém.
V léčivce nacházíme především saponiny, dále pak glycyrrhizin a látky hormonální povahy. Lékořice má fytoncidní (antibakteriální) charakter.
Produkty, které obsahují lékořici najdete zde...

Růže šípková - Šípek (Rosa canina)
Růže šípková představuje jeden z nejlepších a nejdostupnějších zdrojů vitamínu C, dále obsahuje beta-karoten, vitamíny skup. B, třísloviny a přibližně 4% minerálních látek. Napomáhá tělu
v obraně proti infekcím, zejména proti nachlazení, je výborným pomocníkem proti únavě a vyčerpání, pomáhá při ledvinovém písku a močových kamenech.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo Biloba)
Jinan je údajně poslední žijící fosilie. Chrání mozek a ovlivňuje jej příznivě na různých úrovních; chrání jej před vlivem stresu a zpomaluje jeho stárnutí. Výzkumy také ukazují, že pomáhá zpomalovat degenerativní změny na srdci a jiných orgánech. Jedná se skutečně o širokospektrální látku zpomalující stárnutí. V tradiční čínské medicíně se po celá staletí užívá jinanu i k léčbě impotence. Obsahuje léčivé složky pomáhající léčit alergické onemocnění, hraje nezastupitelnou roli v léčbě cukrovky.
Přeslička zimní (Equisetum hyemale)
Je jednou z nejstarších doložených rostlin na naší Zemi, mnoho vědců věří, že existovala již před 600 miliony let. Přesličce se přičítají následující vlastnosti: působí jako diuretikum, pomáhá při alergiích, je vhodným doplňkem při léčbě prostaty, pomáhá při menopauze, zesiluje kosti, vlasy, nehty, zuby a všechny pojivové tkáně.
Prodkuky, které obsahují Ginkgo bilobu najdete zde...

Levandule (Lavendula Officinalis)
Pravděpodobně největší přínos levandule je spatřován v jejím výjimečném účinku na nervovou soustavu. Spočívá v nenásilné harmonizaci a optimalizaci jejího fungování. Pokud je současně užívána s jinými léčivými rostlinami, zvyšuje jejich účinek. S ohledem na tuto vlastnost je levandule výborným "adaptogenem". To znamená, že má posilující účinky při stavech únavy, a zklidňující při stavech stresu a vypětí.
Produkty, které obsahují levanduli najdete zde...

Mučenka pleťová(PassifloraIncarnata)
Mučence nejlépe vyhovuje teplé klima od jihovýchodu USA po Brazílii a Argentinu. Primárně je na celém světě užívaná jako bylina snižující úzkost, nervozitu a napětí, vysoký krevní tlak a k podpoře spánku. Využívá se také v léčbě svalových křečí, premenstruačních tenzí, potíží v menopauze a různých bolestí v průběhu těhotenství. Napomáhá klidnému a hlubokému spánku bez častého probouzení. Uklidňující a uvolňující účinek se úspěšně využívá při léčbě bronchiálního astmatu a léčbě nervózních a hyperaktivních dětí.
Produkty, které obsahují mučenku najdetezde...

Tolice vojtěška (Medicago Sativa)
První zmínky o Vojtěšce pocházejí přibližně z období 500 let před Kristem, a to z Iránu. Vojtěška je známa svou bohatostí na zelené barvivo-chlorofyl, vlákninu, vitamíny, minerály. Mezi jinými vyniká svou bohatostí na železo, vápník, magnesium, fosfor, sodík, draslík, a křemík, listy obsahují osm základních aminokyselin. Vojtěšce se přičítají následující vlastnosti: pozitivně působí na artritidu, působí jako mírné laxativum, je schopna regulovat menstruační cyklus, působí na astma a sennou rýmu, pozitivně upravuje cholesterol v krvi.
Produkty, které obsahují tolici vojtěšku najdete zde...

Jetel luční (Trifolium pratense)
Jetel obsahuje skupinu látek označovanou jako ovlavony. Mimo jiné zahrnuje genistein a biochanin A. Při laboratorních studiích biochaninu A bylo zjištěno, že zabraňuje vzniku rakoviny v buněčných kulturách. Ukazuje se tak, že jetel je dobrým kandidátem na dietní potravinu, která může zabránit vzniku rakoviny. Je velmi účinný proti ledvinovým a jaterním potížím, léčí kašel, bronchitis a jiné dýchací obtíže, léčí ekzémy a lupenku.
Produkty, které obsahují jetel luční najdete zde...

Benedikt lékařský (Cnicus benedictus)
Rostlina původem ze středomoří. Důlež-tými účinnými látkami jsou především třísloviny a silice, dále hořké glykosidy cnicin a benediktin, pryskyřice, flavonoidy, soli hořčíku, vápníku a draslíku, tanin, vitamíny skupiny B a jiné. Benediktu lékařskému se přičítají následující vlastnosti: zmírňuje stres a depresi, posiluje srdce a zlepšuje krevní oběh, pomáhá při léčbě jater.
Produkty, které obsahují benedikt lékařský najdete zde...

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare)
Je jednou z nejstarších léčivých rostlin. Záznamy o Fenyklu sahají až do dob před 4000 lety a objevily se také v "Egyptské sbírce léčivých spisů" (napsáno 1500 let před Kristem) a také na pověstném Eberově papyrusu. Hlavní použití Fenyklu v minulosti bylo jako pomoc při trávení a také jako vynikající lék proti kašli. Fenyklu se přičítají následující vlastnosti: pomáhá při problémech se zažíváním, používá se jako lék proti chudokrevnosti, podporuje tvorbu mateřského mléka a snižuje bolest způsobenou revmatickým onemocněním.
Produkty, které obsahují fenykl lékařský najdete zde...

Gotu Kola (Centella asiatica)
Původně asijský lék, který se používá na dálném východě pro léčbu široké palety problémů, jako např. astma, bronchitida, srdeční potíže, úplavice, nespavost, oční potíže, vyčerpání, záněty, vysoký krevní tlak, průjem a potíže při vylučování. V Indii se používá při onemocněních kůže, svalů a kloubů a zároveň k zlepšení úrovně inteligence a paměti. Gotu Kola je často představována jako "potrava pro mozek", protože má stimulační účinek na mozkové buňky. Zvyšuje duševní i fyzickou zdatnost a bojuje proti stresu.
Produkty, které obsahují gotu kola najdete zde...

Puchratka kadeřavá(Chondrus crispus)
Puchratka kadeřavá je mořská řasa rostoucí na skalách podél pobřeží Francie a Irska. Puchratce kadeřavé se přičítají následující vlastnosti: působí proti zánětům plic, střev a ledvin, příznivě ovlivňuje vředové koliky, zápal plic a kašel, má pozitivní účinek na žaludeční vředy.
Produkty, které obsahují puchratku kadeřavou najdete zde...

Hořec žlutý (Gentiana lutea)
Ve středověku byl znám tím, že byl užíván jako protijed na různé otravy. Hořec má vynikající účinky na trávící a zažívací ústrojí. Některé složky Hořce působí antibakteriálně a antizánětlivě. Klinické testy prokázaly, že Hořec silně podporuje funkci jater, upravuje poruchy trávení, kladně působí na sekreci žaludečních šťáv, pankreatinu a střevních šťáv a působí proti pálení žáhy. Pozitivně ovlivňuje funkci slinivky břišní a žlučníku.
Produkty, které obsahují hořec žlutý najdete zde...

Chaluha měchýřnatá (Fucus vesiculosus)
Chaluha měchýřnatá je mořská bylina, která je rozšířená na pobřežích Evropy a Severní Ameriky. Obsahuje jód, který je nutný pro optimální funkci štítné žlázy. Chaluze měchýřnaté se přičítají tyto vlastnosti: je nejlepší léčivkou upravující hypofunkci štítné žlázy, snižuje nadváhu pomocí rozpouštění tuku, zklidňuje artritidu a revmatismus, má výborné protizánětlivé účinky, snižuje vysokou hladinu cholesterolu a kornatění cév.

Řebříček obecný (Achillea millefolium)
Řebříček patří k nejužívanějším léčivkám vůbec. Již farář Kneipp před více než 100 lety ho nazval "králem v léčbě ženských nemocí", a rozhodně nikoli neprávem. Tlumí krvácení (nejenom gynekologické), potlačuje křečovité bolesti a koliky. Působí i močopudně a desinfekčně. Mírně též snižuje krevní tlak.
Sadec prorostlý (Eupatorium perfoliatum)
Tuto rostlinu lze nalézt v Evropě, Asii a Severní Americe. Našimi předky byl využíván pro své krev čistící vlastnosti i pro příznivý účinek na činnost žlučníku. Po objevení jeho imunostimulačních účinků se začal používat proti virovým infekcím. Sadci se přičítají i další vlastnosti: léčí kožní potíže, podporuje chuť a trávení.

Guarana - Paulinie nápojná (Paulinia cupana)
Guarana pochází z amazonské nížiny. Amazonští indiáni používali semena guarany po celá staletí jako hlavní léčivo pro mnoho nemocí. Tato rostlina má povzbuzující účinky a zároveň snižuje bolest. Výborně uvolňuje nervovou a svalovou soustavu, reguluje průtok krve, odstraňuje bolesti hlavy, snižuje hladinu cholesterolu.
Produkty, které obsahují guaranu najdete zde...

Slivoň pozdní (Prunus serotina)
Řekové využívají a kultivují tuto bylinu již od roku 400 před n. l. Je dobře známá svou schopností odstraňovat ledvinové kameny a předcházet jim.
Slivoni pozdnímu se přičítají následující vlastnosti: léčí nemoci vylučovací soustavy, omlazuje pokožku, léčí otoky.
Produkty, které obsahují slivoň najdete zde...

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum)
Používá se k posílení svalstva, a proto je tak hojně používán atlety a mistry bojových umění v Asii. Je silným přírodním antioxydantem a vychytávačem volných radikálů, což má příznivé proti stárnoucí účinky. Má tu vlastnost, že může navrátit původní barvu již šedým vlasům. Je považován za rostlinu primárně zlepšující plodnost díky své schopnosti zvyšovat počet spermií a činnost vaječníků.
Produkty, které obsahují rdesno mnohokvěté najdete zde...

Paprika křovitá (Capsicum frutescens)
Papriku jako léčivo používali již staří Májové. V 70. letech 20. století se paprika prosadila jako bylina dodávající nezbytně nutné látky k obnově pružnosti buněčných struktur tepen, cév a kapilár. Tím dochází k optimalizaci krevního tlaku. Capsaicin, aktivní složka papriky, vychytává chemické posly, kteří vysílají signály prostřednictvím receptorů bolesti periferního nervstva, čímž tlumí bolest. Používá se i preventivně jako prostředek zabraňující kornatění cév, náhlé mozkové příhodě a srdečním onemocněním.
Prokuty, které obsahují papriku křovitou najdete zde...

Skořicovník cejlonský pravý (Cinnamonum zeylanicum spp.)
Skořicovník se pěstuje na Cejlonu, v Číně, na Jávě a dalších tropických oblastech. Skořice je prostředkem s poměrně širokým desinfekčním a antibiotickým spektrem. Tradiční čínské lékařské školy si ji neobyčejně váží. Tvrdí, že vyrovnává harmonii elementů jang a jin.

Kardamon pravý (Elettoria cardamomum)
Původní místo výskytu této rostliny je jižní Indie a Srí Lanka, pěstuje se ovšem také v jihovýchodní Asii a Guatemale. V asijské medicíně se kardamon používá při astmatu, žaludečních problémech, hemeroidech a proti nežádoucímu zápachu z úst. Kardamon zlepšuje odbourávání bílkovin ze žlučníku a zabraňuje rozmnožování virů.
Produkty, které obsahují karamon pravý najdete zde...

Tymián obecný (Thymus vulgaris)
Tymián je uváděn jako jedna z nejsilněji působících antibiotických léčivek. Je výborným desinfekčním prostředkem, zejména dýchacích cest, ale také trávicího ústrojí. V minulosti se používalo spalování tymiánu k magickému vyčištění prostoru - ve skutečnosti se jednalo o desinfekci místnosti.
Produkty, které obsahují tymián obecný najdete zde...Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen