Nákupní košík
0zboží v hodnotě
Zobrazit

BioBeam Acne - rychlá a účinná pomoc při léčbě akné

BioBeam Acne - rychlá a účinná pomoc při léčbě akné
bio-acneKód:

Syrotechnologies

Výrobce:
24 měsícůZáruka:
1-5 dnůDostupnost:
6 365  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
O produktu

BioBeam Acne - rychlá a účinná pomoc při léčbě akné

 

Představujeme lékařský přístroj BioBeam™ Acne – bez léků, bez bolesti, bez rizika;

Nízkofrekvenční zdravotnický přístroj využívající červeného světla pro léčbu všech typů akné u mladistvých i dospělých. BioBeam™ Acne vysílá nízkoenergetické červené světlo (660 nm), nevyzařuje teplo a nepoškodí ani nespálí vaše tkáně.

Doporučuje se osvěcovat každou oblast 6 minut 1krát až 2krát denně. Přístroj je lehký a přenosný. Je možné použít výsuvné rameno ze zvláštního příslušenství, aby ošetření mohlo být „hands free“.


BioBeam™ Acne je fototerapeutický zdravotnický přístroj třídy 2A, odpovídá příloze VI směrnice 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích a má certifikát CE (CE 0473). BioBeam ACNE se ukázal být rychlou a účinnou pomocí při léčbě akné.

BioBeam™ Acne není laserové zařízení. Vysílá nízkoenergetické úzkopásmové červené světlo, a to kontinuálně (CW) a/nebo pulsně (PW). Světlo je sice nekoherentní, ale přesto účinné při léčbě akné a příbuzných kožních problémů. BioBeam™ Acne tedy nabízí veškeré výhody laseru, ale za mnohem nižší cenu.
Dvojitě slepá studie

Po pěti letech úspěšných zkušeností s BioBeam™ 660 při léčbě různých kožních lézí a při hojení ran jsme jej nyní upravili na BioBeam™ Acne.

V posledních letech byly v Izraeli i jiných zemích prováděny klinické zkoušky vyhodnocující účinnost přístroje BioBeam™ při léčbě akné. Výsledky těchto prací byly prezentovány na jednom mezinárodním kongresu, který se konal v Kanadě, a byly v lékařských kruzích přijaty s nadšením.


Z výše uvedených studií vyplynuly tyto závěry:

- Bylo zjištěno, že přístroj poskytuje účinnou léčbu akné v zánětlivém stádiu.
- Pozitivní výsledky lze pozorovat do tří až šesti týdnů od zahájení léčby.

Pozitivní výsledky závisejí na přesném dodržování přiložených pokynů. Pokud jedno ošetření vynecháte, s léčbou nepřestávejte! Pokračujte co nejdříve.

 • Při šestitýdenní léčbě bylo:
  20% pacientů úplně uzdraveno,
  50% pacientů vykazovalo významné zlepšení,
  20% pacientů vykazovalo mírné zlepšení.
 • V těžkých případech akné se doporučuje kombinovat antibiotika s léčbou přístrojem BioBeam™ Acne.

Zlepšení pacientů podle Burtonovy stupnice
(ze studie provedené Dr. Avikamem Harelem a Dr. Gideonem Earonem prezentované na 6. mezinárodní konferenci pediatrické dermatologie v Torontu)

Léčba přístrojem BioBeam™ Acne je kompatibilní s jinými způsoby konvenční léčby této choroby a dokonce je podporuje. Vzhledem k tomu, že BioBeam™ Acne velmi urychluje hojení, jeho použití s konvenčními léky může snížit trvání léčby pomocí léků.

Léčba přístrojem BioBeam™ Acne je bezpečná, bezbolestná a sterilní.
               

 

Úvodní seznámení s kůží

S výjimkou několika oblastí je naše tělo pokryto chlupy. Některé jsou velmi jemné a sotva pozorovatelné. Chlup nebo vlas je tvořen chemickou sloučeninou zvanou keratin, která vzniká uvnitř kůže ve vlasovém folikulu.

Žlázky kolem vlasového folikulu produkují mastnou látku, maz. Těmto žlázám se říká mazové žlázy. Maz proniká na povrch kůže otvorem ve folikulu.

Vlasový folikul a mazové žlázy kolem ní tvoří takzvanou pilosebaceózní jednotku. Pilosebaceózní jednotky jsou větší a četnější na obličeji, v horní části zad a na hrudi. Právě tam se nejčistěji objevuje akné.
Co je akné ?

Akné je porucha kožních mazových žláz, která má za následek ucpání pórů a léze, kterým se lidově říká uhry. Léze akné se obvykle objevují na obličeji, krku, zádech, hrudi a ramenou.

K akné dochází, když maz nemůže projít vlasovým folikulem. buňky výstelky folikulu se příliš rychle odlupují a vytvářejí shluky, které ucpou otvor folikulu, takže maz nemůže ven. Směs mazu a buněk v ucpaném folikulu podporuje růst bakterií. Tyto bakterie produkují chemikálie a enzymy vyvolávající zánět. Když ucpaný folikul již nemůže svůj obsah udržet, praskne, a maz, kožní buňky a bakterie se vyvalí na okolní kůži. Akné dostávají lidé všeho věku, ale nejčastější je u adolescentů.Akné se vyvine téměř u 85% adolescentů a mladých dospělých ve věku 12 až 24 let. Akné mívají lidé všech ras, ale nejrozšířenější je u bělochů. U většiny lidí akné vymizí nejpozději po třicítce, ale někdo má akné i po čtyřicítce či po padesátce.

Z dosud ne úplně poznaných důvodů se folikuly někdy ucpou. Maz, který normálně vytéká na povrch, zůstane uvnitř a bakterie začínají růst. Jak uzavřené, tak otevřené komedony začínají jako „mikrokomedony“.

Co jsou bílé a černé komedony

Akné působí léze zvané komedony, což jsou zvětšené vlasové folikuly ucpané mazem a bakteriemi. Komedonu se často říká mikrokomedon, protože není vidět prostým okem. Pokud komedon zůstane pod kůží, je to uzavřený neboli bílý komedon a obvykle vypadá jako malý bělavý hrbolek na povrchu kůže.
Komedon, který se dostane na povrch kůže a otevře se, je takzvaný černý komedon podle své barvy. Černé zabarvení není způsobeno špínou, ale kožním pigmentem melaninem. Černé komedony mohou trvat velmi dlouho, protože jejich obsah velmi pomalu vytéká na povrch kůže.

Černé ani bílé komedony by se neměly vymačkávat nebo vydloubávat. Může je odstraňovat pouze dermatolog ve sterilních podmínkách. Tkáň poraněná vymačkáváním nebo vydloubáváním může být infikována stafylokoky, streptokoky a jinými kožními bakteriemi. Následující obrázky jsou typické pro akné s komedony.

Mýty a fakta o akné


Často slýcháme mnoho příběhů od známých a příbuzných či z veřejných sdělovacích prostředků o tom, proč a jak člověk dostane akné. To první, co potřebujete, když hledáte ten pravý lék na akné, je vědět, co jsou lékařská fakta a co pouhé mýty nebo omyly. Dále uvádíme několik mýtů a skutečností o příčinách akné a její léčbě.
Mýtus: akné lze vyléčit

Skutečnost: Akné se nedá vyléčit, ale může být léčeno a při dobré léčbě si můžete zachovat stav dosažený léčbou. Akné tedy nikdy nevyléčíte, ale můžete mu předcházet, kontrolovat je a udržovat stav dosažený léčbou. S tímto cílem byl vyvinut DermaLogix AcneCare™, jehož hlavními funkcemi je (1) čistit (2) léčit a (3) udržovat.

Mýtus: Mastná jídla, čokoláda nebo čili mohou způsobit akné
Skutečnost: Často se dává vina čokoládě a mastným jídlům, ale zdá se, že u většiny lidí má jídlo na rozvoj a průběh akné jen malý vliv. Nepodařilo se najít JAKÉKOLI podstatné spojení mezi stravou a akné.

Mýtus: Akné je jen nemoc teenagerů
Skutečnost: Akné se může vyskytovat u dospělých i u teenagerů, mužů i žen. V některých případech se akné vyskytuje i po pětačtyřicítce. Proto byly DermaLogix Acne Care Systems navrženy pro muže i ženy všech věkových kategorií.

Mýtus: Jizvy po akné časem zmizí
Skutečnost: Jizvy po akné mohou být odstraněny pouze dermabrazí nebo jinými účinnými prostředky k léčbě jizev, například hard nebo soft peeling.

Mýtus: Akné je způsobena stresem a nedostatkem spánku
Skutečnost: Akné není způsobena ani stresem ani nedostatkem spánku. Někdy však tyto faktory mají mírný dopad na náš hormonální systém, a to může akné zhoršit. Chcete-li plně pochopit, jak je akné vyvoláno, klikněte sem. Další faktory, které mohou způsobit zhoršení akné, jsou:

 • Změna hormonálních hladin u dospívajících dívek a dospělých žen 2 až 7 dní před začátkem menstruace
 • Tření způsobené opíráním se o něco nebo drhnutím kůže
 • Tlak vyvolaný cyklistickou helmou, batohem nebo těsným límečkem
 • Dráždivé látky v životním prostředí, například znečištění a vysoká vlhkost
 • Mačkání nebo dloubání uhrů
 • Silné drhnutí kůže


BioBeam™ Acne - lasery versus LED (koherentní versus nekoherentní světlo)


V posledních letech se občas uvádějí argumenty, že pozitivní biostimulační účinky může mít pouze koherentní světlo laserů. Avšak existuje mnohem více studií a experimentů (například experimenty NASA), které mají výsledky a svědčí o opaku.

BioAcne™ není laserové zařízení. Vysílá nízkoenergetické úzkopásmové červené světlo, a to kontinuálně (CW) a/nebo pulsně (PW). Světlo je sice nekoherentní, ale přesto účinné při léčbě akné a příbuzných kožních problémů. BioAcne™ tedy nabízí veškeré výhody laseru, ale za mnohem nižší cenu.

Tiina I. Karu ve své výzkumné práci pojednávající o stimulačním účinku ozařování laserem uvádí, že pro biostimulaci nebyla vždy tím podstatným koherence (1). Při ozařování kultury makrofágů in vitro nekoherentním světlem určitých vlnových délek se totiž ukázalo, že toto ozařování modifikuje jejich schopnost působit na proliferaci fibroblastů (2).

Bylo zjištěno, že typ a stupeň modifikace závisí na použitých vlnových délkách. Ukázalo se, že ozařování nekoherentním světlem o vlnové délce 660 nm má maximální stimulační efekt na proliferaci fibroblastů. Bylo podáno vysvětlení, že nekoherentní světlo může ovlivnit chování makrofágů částečně svým účinkem na propustnost buněčné membrány pro ionty kalcia (3). Ukázalo se totiž, že příjem kalcia je také závislý na vlnové délce a vlnová délka 660 nm byla mezi testovanými vlnovými délkami nejúčinnější.

1. Karu, T.l., (1987). Photobiological Fundamentals of lowpower laser therapy. Journal of Quantum Electronics 10, 23
2. Young, S. et. al. Macrophage Responsiveness to Light Therapy. Lasers in Surgery and Medicine. 9: 497-505 (1989)
3. Young, S. et. al. Effect of light on Calcium Uptake by Macrophages. Original Articles. Lasers in Surgery and Medicine. Supplement 1991 by John Wiley & Sons Ltd

BioBeam™ Acne - návod k použití
Instalace a použití BioBeam Acne (čísla v závorkách odpovídají nákresu)


1/
Připojte AC adaptér (6) k přístroji BioBeam ACNE pomocí zástrčky (1) na konci šňůry (okrouhlá zástrčka s otvorem uprostřed). Nepoužívejte žádný jiný zdroj energie.

Důležité:
Používejte pouze AC adaptér dodávaný výrobcem přístroje BioBeam ACNE.

2/ Ujistěte se, že vypínač (2) je v pozici OFF.

3/ Připojte AC adaptér do zásuvky se správným napětím (viz napětí na AC adaptéru)

Varování:
Při používání si nesviťte do očí.

4/ Držte přístroj ve vzdálenosti 2,5 – 3 cm od ošetřované oblasti, osvěcujte oblast o průměru přibližně 2 – 3 cm . Každou oblast této velikosti osvěcujte 6 - 8 minut. Doporučuje se provádět ošetření dvakrát denně. Přístroj může být udržován v patřičné vzdálenosti od obličeje pomocí přiloženého kroužku (5), který by se měl dotýkat obličeje.

5/ Přístroj uvedete do provozu přepnutím vypínače (2) do polohy CW.

Je-li BioAcne™ v provozu, svítí zelená kontrolka (3) a znamená to, že přístroj pracuje správně. Pokud tato kontrolka začne blikat. BioAcne™ nepracuje správně a musí být dána do opravy.

6/ Po ukončení ošetření přepněte vypínač (2) do polohy OFF a až potom vytáhněte AC adaptér (8) ze zásuvky.

7/ Pružné výsuvné rameno:
Rameno se prodává zvlášť ve zvláštním balení. Pružné výsuvné rameno umožňuje ošetření bez použití rukou na těžko dostupných místech (například na zádech).

upozornění a varování !!!

•  Přístroj uchovávejte mimo dosah dětí.

•  Při ošetření chraňte oči speciálními brýlemi dodávanými s přístrojem.

•  Používejte jen adaptér dodávaný výrobcem BioBeam ACNE.

•  Výše uvedený postup žádným způsobem nezaručuje úspěšnost léčby.

•  BioAcne™ nemá být náhradou léčení u vašeho poskytovatele zdravotní péče. Pokud by po třiceti dnech používání BioAcne™ nedošlo ke zlepšení, poraďte se se svým lékařem. Pokud diagnóza odpovídá doporučenému použití přístroje BioAcne™, je bezpečné jej používat dále až do úplného uzdravení.


BioBeam™ Acne - technická specifikace

Vlnová délka: 660 nm
   
Průměr světelného paprsku: 2 cm2
   
   
Kontinuální režim CW (nepřetržitý)  
   
 • výkon v ohnisku
 • maximální výkon
18 mW/cm2
15 mW/cm2
Pulsní režim  
   
 • Maximální energie (běžná)
 • Frekvence
 • Příkon (obvyklý)
75 mW
100 Hz
7.5 mW
   
Napájecí napětí  
   
 • Napětí
 • Frekvence

230 V
50 Hz

   
Záruční doba 36 měsíců

 

 

Patenty BioBeam™ Acne

     
     
Patent Stav Popis
     
Systém pro iluminační terapii (Obecný patent na systém BioBeam™) patent USA č. 5259380 vydaný 9.11.1993 Fototerapie využívající sadu diod emitujících světlo, které vyzařují nekoherentní světlo v úzkém pásmu kolem stanovené vlnové délky. Účinnost byla prokázána u hojení kožních vředů a pooperačních ran. Tento základní patent je první na světě, který byl vydán na využití LED k hojení ran, a poskytuje Společnosti rozsáhlou ochranu na většině světových trhů.
     
Metoda léčby akné

patent USA č. 5683436 vydaný 4.9.1997

japonský patent č. 723,6700

kanadský patent č. 213,0308
Přístroj pro léčení rýmy osvěcováním obsahující nejméně jednu sadu diod emitujících světlo (LED), vhodný pro vsunutí do nejméně jedné nosní dírky postižené rýmou, osvěcující rýmou postiženou oblast vnitřního povrchu alespoň jedné nosní dírky nekoherentním světlem v úzkém pásmu kolem vlnové délky vhodné pro léčbu rýmy.Napište nám
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás přehled platebních metod, kterými můžete platit v našem e-shopu...
DobírkaPředem na bankovní účet

Kontakt
AmiNet s.r.o.
Blatnice p. Sv. Antonínkem 119
696 71

IČ: 60708221  |  DIČ: CZ60708221
Tel.: 605 271 393
ICQ: 290-342-068
E-mail: info@PrirodniLeciva.cz
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu

Internetový obchod používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
JavaScript musí být povolen